Українці, які мають діючу відстрочку від мобілізації, часто опиняються у ситуації, коли змінюється підстава для відстрочки. У таких випадках постає питання: коли подавати заяву на нову відстрочку, щоб уникнути відмови? Адвокатка Марина Бекало дала практичні поради для таких випадків, зазначивши, що помилки у строках подачі можуть призвести до небажаних наслідків.
Як пояснює юристка, якщо військовозобов’язаний подасть заяву на нову відстрочку завчасно, ще до завершення терміну дії попередньої, територіальний центр комплектування може відмовити. Причина проста: на момент подачі нової заяви попередня відстрочка все ще чинна, і, відповідно, у ТЦК може виникнути юридична підстава відмовити в розгляді.
Марина Бекало рекомендує подавати заяву на нову відстрочку в день або у переддень завершення попередньої.
"Нічого страшного немає в тому, що попередня відстрочка вже закінчилась, а нову ще не оформили. Головне – подати всі необхідні документи та заяву відповідно до вимог, зазначених у Постанові Кабінету Міністрів №560," – наголошує адвокатка.
Важливо знати: до моменту ухвалення рішення комісією ТЦК про нову відстрочку військовозобов’язаного не можуть мобілізувати.
Подати заяву варто разом із пакетом документів, які підтверджують право на нову відстрочку. До переліку необхідних документів входять:
- заява встановленого зразка;
- документи, що підтверджують нову підставу для відстрочки (наприклад, медичні довідки, довідки з місця роботи чи навчання тощо).
Юристка запевняє: навіть якщо між завершенням попередньої відстрочки та отриманням нової виникла "прогалина", це не є порушенням. Важливо лише вчасно подати заяву і дочекатися рішення ТЦК.
Не поспішайте подавати заяву завчасно, але й не затягуйте до останнього моменту. Найкращий час – у день завершення попередньої відстрочки. Це забезпечить юридичну бездоганність процесу та вбереже вас від зайвих ризиків.
Раніше ми розповідали, що мобілізованим дадуть вибір: ТЦК пояснили відбір на службу
Також, хвороба печінки більше не аргумент: з якими вадами здоров’я заберуть служити