У заповідних зонах відтепер заборонено пересуватися на авто та квадроциклах
У заповідних зонах відтепер заборонено пересуватися на авто та квадроциклах

У заповідних зонах відтепер заборонено пересуватися на авто та квадроциклах

У заповідних зонах відтепер заборонено пересуватися на авто та квадроциклах

Заборона «джипінгу» – нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту.

«Джипінг» у природно-заповідному фонді - тобто, перегони, ралі, трофі-рейди та інші заходи на важкопрохідній техніці по природних територіях (автомобілі, багі, квадроцикли) відтепер заборонено: Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «за».

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у Фейсбуці.

Заборона «джипінгу» – без перебільшення - нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції «Про врегулювання джипінгу в Україні» у вересні 2022 року. І сьогодні, 8 січня,  Закон прийнято в цілому.

«"Джипінг” на заповідних територіях забруднює ґрунти, знищує рослинний світ, шкодить диким тваринам. І прийняття цього Закону є важливим кроком до європейських традицій управління природоохоронними територіями.

Пересування на транспортних засобах частково залишиться лише для виконання службових обов'язків працівниками природоохоронних установ, правоохоронними органами та іншими службами. Якщо вам запропонують помилуватися краєвидами національного природного парку і використати для проїзду по природній території квадроцикл – знайте, що це незаконно.

Закон про заборону «джипінгу» пройшов шлях довжиною понад 2 роки, має схвалення суспільства та підтриманий природоохоронними організаціями. Дякую всім причетним до прийняття цього рішення», - наголосила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Але варто задуматись і над тим, де  і як повинні відбуватися такі перегони, бо заборонити автолюбителям все це робити - неможливо. Тому треба, щоб існували траси або природні місця, де можна здійснювати такі перегони, Водночас повинно відбуватися контролювання виконання закону - і не тільки пересічними громадянами, але й багатьма можновладцями, які якраз і полюбляють екстремальні забави і перебування у заповідних місцях на різноманітному, у тому числі, важкопрохідному, транспорті.

Нагадаємо, два роки тому цей закон обговорювався у суспільстві і викликав досить бурхливу реакцію.

Пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі завдає значної шкоди довкіллю. Для припинення знищення довкілля у такий спосіб Міндовкілля розробило законопроєкт, який вносить зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проєкт документа пропонував заборону проїзду автомобілів по територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Але заборона не стосувалася доріг загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, автомобільних доріг на приватних територіях. І ось документ прийнято. Чи працюватиме він?

Джерело матеріала
loader
loader