З релізом довгоочікуваних ігор, як-от S.T.A.L.K.E.R. 2, виникає очевидне питання: чи потягне новинки залізо, чи не застаріла техніка, чи покаже всі деталі монітор. Щоб побачити віртуальний світ таким, як його задумували розробники, важливо підібрати правильний екран. В цьому матеріалі ми допоможемо розібратися та підкажемо на що звертати увагу.
Зміст
- 1 Як обрати ігровий монітор: ключові параметри
-
2 Популярні моделі ігрових моніторів
- 2.1 Samsung Odyssey OLED G60SD 27
- 2.2 ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
- 2.3 Lenovo Legion R27qc-30
- 2.4 Acer Nitro XZ320QUS3bmiiphx
- 2.5 MSI MAG 32C6
Як обрати ігровий монітор: ключові параметри
Розглядаючи низку параметрів моніторів, варто звертати увагу на ті, що подарують гарний візуальний досвід:
- Частота оновлення (Refresh Rate). Для сучасних ігор оптимально 144 Гц і вище. Це забезпечує плавну картинку, що особливо важливо в шутерах і динамічних іграх. 60 Гц вже в минулому, навіть для бюджетних варіантів.
- Роздільна здатність. Параметр 1080p підходить для більшості ігор, але якщо хочеться насолоджуватися деталізацією в Cyberpunk 2077 чи STALKER 2, варто придивитися до 1440p або навіть 4K (але треба перевірити чи потягне це відеокарта).
- Розмір екрана та співвідношення сторін. Розмір у 27′ дюймів при 1440p – «золота середина». Але для фанатів широкоформатних сцен, монітори 21:9 чи навіть 32:9 подарують максимум занурення.
- Тип матриці. Тут не існує ідеального балансу, але оптимальним є IPS – вибір для яскравих кольорів і кращих кутів огляду. З VA можна отримати чудовий контраст, але прийдеться поступатися у швидкості. Матриця TN типу порадує швидкою реакцією (1 мс), але кольори та кути огляду розчарують.
- Час відгуку. В іграх, де важлива швидкість (шутери, гонки), потрібні монітори з часом відгуку 1-2 мс. Для RPG або стратегій цей параметр менш критичний.
Також на ринку можна знайти різні типи ігрових моніторів – плоскі та вигнуті. Універсальніше обрати плоский, він доступніший за бюджетом, хоча й програє вигнутим моделям в ефекті «занурення». Вигнуті монітори додають відчуття присутності в грі, особливо у формфакторах 21:9. Класні для перегонів, RPG та симуляторів, але вимагають більше місця на столі й потужної відеокарти.
Якщо коротко зробити висновок, то:
- Для шутерів та онлайн-баталій: 1080p, 240 Гц, TN-матриця.
- Для RPG та кіберпанкових пригод: 1440p, 144 Гц, IPS.
- Для симуляторів чи стратегій: 4K, 60-144 Гц, VA.
- Для кіберспортсменів: 24-27 дюймів, мінімальний час відгуку, 240 Гц.
Популярні моделі ігрових моніторів
Samsung Odyssey OLED G60SD 27
Samsung Odyssey OLED G60SD 27 — преміальний монітор, який здатен максимально підсилити враження від гри. Він ідеальний баланс якості зображення, швидкості реакції та фірмових технологій бренду.
Монітор може похизуватися неймовірною деталізацією. Він відображає кожну сцену в іграх яскраво та контрастно завдяки OLED-панелі з глибоким чорним кольором. Технологія Glare Free прибиратиме відблиски, а блискавична швидкість (частота оновлення 360 Гц і час відгуку 0,03 мс) дозволить випереджати суперників, навіть в динамічних жанрах. Підтримка AMD FreeSync Premium Pro забезпечить плавну гру без артефактів зображення і затримок.
Реалізована також технологія Samsung OLED Safeguard+, яка запобігає вигоранню екрана, а з атмосферним підсвічуванням CoreLighting+ монітор навіть зовнішньо перетворить стіл на футуристичний куточок. Стильний, ультратонкий (3,9 мм у найтоншому місці) і, звичайно, далеко не бюджетний (ціна орієнтовно становить 32 тис. гривень), Samsung Odyssey OLED G60SD 27 — чудовий вибір, який здатний розкрити потенціал найновіших ігор.
ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
ASUS TUF Gaming VG27VQ3B — доступний монітор, що ідеально підійде для гравців, які люблять шутери, перегони або будь-які динамічні ігри. Завдяки високій плавності, реалістичним кольорам і сучасному дизайну, TUF Gaming VG27VQ3B стане гарним вибором для першого ігрового монітора, який не розчарує своїми можливостями.
Вигнута панель (1500R) повністю занурює в ігровий процес, а охоплення 90% колірної гами DCI-P3, забезпечить яскраве та соковите зображення з гарним контрастом. Віртуальні світи будуть доволі реалістичними, а з частотою оновлення 180 Гц і часом відгуку 1 мс можна буде завжди залишатися на крок попереду суперників, реагуючи на зміни в грі миттєво. Технологія ELMB SYNC усуватиме розмиття, а AMD FreeSync гарантуватиме плавну синхронізацію без розривів кадру.
Наявність портів HDMI 2.0 і DisplayPort 1.2 спростить підключення ASUS TUF Gaming VG27VQ3B, а ціна від 7 712 до 11 000 гривень не змусить перевантажувати бюджет на збірку геймерської периферії.
Lenovo Legion R27qc-30
З монітором Lenovo R27qc-30 можна розраховувати на плавний ігровий процес і бездоганну картинку. Завдяки частоті оновлення 180 Гц модель можна обирати прихильникам динамічних ігор. Швидкий час відгуку 0,5 мс усуває будь-які затримки чи подвоєння зображення, дозволяючи зосередитися на кожній деталі. Також тут підтримується технологія AMD FreeSync.
Екран із QHD-роздільною здатністю наповнює зображення винятковою чіткістю й деталізацією. Це також вигнута модель, плавний вигин якої з параметром 1500R охоплює природне поле зору, занурюючи у події на екрані.
Ще одна перевага — вбудовані динаміки на 3 Вт, які забезпечують чистий звук без необхідності підключення зовнішньої акустики. Для невеликої робочої поверхні, вільне місце з якої додатково забере вигнутий тип монітора, наявність вбудованих динаміків дозволить заощадити простір. Доповнюватиме зручність стильна та ергономічна підставка, яку можна буде налаштувати для комфортної гри. Ціна моделі варіюється від 8 до 12 тис. гривень.
Acer Nitro XZ320QUS3bmiiphx
У ціновому сегменті від 10 тис. гривень монітор від Acer Nitro забезпечить доволі високий рівень плавності та реалістичності графіки. Це досягається завдяки підтримці AMD FreeSync, частоти оновлення до 180 Гц і часу відгуку в 1 мс. Такі параметри дозволяють без затримок насолоджуватись найдинамічнішими сценами та отримувати приємний візуальний досвід під час перегляду фільмів.
Широкий VA-дисплей на 31,5ʼʼ дюйма з кутами огляду в 178° гарантує чіткість і яскравість зображення з будь-якої точки огляду. Підтримка HDR10 додає зображенням глибини, підкреслюючи контраст між чорними й білими відтінками. Також присутні специфічні ігрові функції, по типу прицілу чи відображення FPS.
Представлений у грудні 2024 цей монітор фокусується на можливостях відображення контенту, зберігаючи доволі лаконічний для сегмента дизайн.
MSI MAG 32C6
Схожий за ціною та можливостями монітор MSI MAG 32C6. Він створений для тих, хто прагне переваги у динамічних жанрах: шутери, гоночні симулятори чи спортивні ігри. Завдяки VA-матриці з частотою оновлення 180 Гц і швидким часом відгуку 1 мс, він гарантує миттєву реакцію та плавність рухів навіть у найнапруженіші моменти.
Роздільна здатність FullHD (1920×1080) забезпечує деталізоване зображення, а технологія адаптивної синхронізації дозволяє забути про лаги чи розриви кадрів. Зображення MSI MAG 32C6 залишається надзвичайно плавним, що дозволяє зосередитися на грі. Підтримується технологія Anti-Flicker, яка мінімізує втому очей, а тому довгі ігрові сесії не будуть надто напруженими.
Окрім технічної переваги, MSI MAG 32C6 має ергономічний дизайн, широкі можливості налаштування та міцну підставку.