Без води, газу та електропостачання: начальник Покровської МВА розповів, як живе прифронтове місто
Без води, газу та електропостачання: начальник Покровської МВА розповів, як живе прифронтове місто

Без води, газу та електропостачання: начальник Покровської МВА розповів, як живе прифронтове місто

Станом на сьогодні, у місті залишаються близько 7 200 людей, що становить трохи більше ніж 10% довоєнного населення. До початку вторгнення тут проживало понад 60 тисяч осіб.

У Покровську на Донеччині ситуація залишається критичною. Місто під постійним обстрілом артилерії та FPV-дронів, більшість комунальних послуг недоступні, а шахта припинила видобуток. 

Про це повідомив голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк в ефірі Радіо Свобода.

Добряк наголосив, що в Покровську більше немає безпечних місць.

"Шахта у нас вже не працює, тільки на підтримку, видобутку немає. В місті працює декілька крамниць. Є великий страх, що ти просто потрапиш під обстріл, який хаотичний. Немає такого місця у місті, яке б не прострілювалося артилерією чи FPV-дронами. В місті ще працює міська лікарня, в скороченому форматі. Також ще працює одне відділення Укрпошти". 

Станом на сьогодні, у місті залишаються близько 7 200 людей, що становить трохи більше ніж 10% довоєнного населення. До початку вторгнення тут проживало понад 60 тисяч осіб. Обстріли почастішали, і з грудня місто повністю залишилося без газу. Води немає ще з літа, а електропостачання відсутнє вже кілька днів.

"На сьогодні в нас світла в місті немає, газопостачання немає з 12 грудня, водопостачання немає з літа. Працюють ще поки декілька фахівчинь, які доглядають людей похилого віку і вмовляють тих, хто ще не виїхав, щоб виїжджали. Сьогодні в місті залишається 7 200 людей. Залишається трохи більше 10% населення. Перше – страх виїзду з міста. Страх перед тим куди їхати, з чим їхати, це стандартна відмовка. Але коли до людини "прилітає" і вона виживає у своїй будівлі, то вона все одно виїжджає", – сказав начальник МВА.

Людей з Покровська евакуюють до Івано-Франківської області. Там для переселенців організували місця компактного проживання у школах і гуртожитках. 

"Це місця компактного проживання, але це точка входу. Щоб людина змогла приїхати, оселитися – це школи, гуртожитки, але не всі хочуть жити в місцях компактного проживання. Але як точка входу – вона потрібна, щоб людина могла помитися, дати собі раду, зібратись з думками. Вона триває, скільки треба, вона може і не виїжджати звідти", – пояснив Добряк.

Місцева влада закликає жителів евакуюватися до безпечніших регіонів, щоб уникнути ризику для життя через постійні обстріли.

Раніше командир взводу 24 ОШБ "Айдар" Станіслав "Осман" Бунятов заявив, що на Покровському напрямку українські Збройні сили не мають достатньо піхоти, аби зупинити російських окупантів.

Читайте також

Джерело матеріала
loader