За словами бійця 3 ОШБр Родіона Кудряшова, навесні 2025 відбудеться прорив у використанні дронових технологій не тільки у Третій штурмовій, а й загалом у лавах ЗСУ.
Бійці Третьої окремої штурмової бригади використовують наземні роботизовані комплекси у боях проти росіян, зокрема для того, щоб створювати засідки для ворога. Про це в інтерв'ю Radio NV розповів заступник командира 3 окремої штурмової бригади Збройних сил України Родіон Кудряшов.
"Наземні роботизовані комплекси використовуються як засоби, які реалізують бойові завдання. Наприклад, створюють засідки та детонують в певних місцях по відповідному сигналу. Використовують як гармати, кулеметів, які б’ють по противнику", — сказав Кудряшов.
За його словами, вже навесні буде певний прорив у використанні дронових технологій не тільки у Третій штурмовій, а й загалом у лавах ЗСУ.
"Тому, що технології не стоять на місці, штучним інтелектом розробляються певні донаведення, самонаведення, стабілізації гармати, тобто кулеметів…, зв’язок – радіоелектронна боротьба…", — пояснив Кудряшов.
Він також підкреслив, що наземних роботів використовують і у більш класичних цілях, таких як доставка боєприпасів на передній край, а також евакуація військовослужбовців із найважчих ділянок фронту.
Кудряшов також заявив, що найближчим часом за допомогою нових технологій у галузі радіоелектронної боротьби створюватимуть умовні "парасольки" для більш безпечного перебування воїнів на передовій, а відповідні засоби ураження зможуть сягати віддалених місць перебування противника та завдавати по ворогу ударів.
"Думаю, весіння кампанія це покаже", — наголосив військовий.
Нагадаємо, 6 січня Міноборони кодифікувало та допустило до використання в Силах оборони України логістичний наземний роботизований комплекс D-21 вітчизняного виробництва.
У жовтні також повідомлялось, що Сили оборони Урини стали використовувати "рюкзаки-їжаки" і високотехнологічних наземних роботів у спробі захиститися від російської безпілотної авіації.