Коротко:
Новий пакет військової допомоги від США вартістю 500 мільйонів доларів спрямований на задоволення "критичних потреб" України в умовах війни. До нього увійдуть ракети протиповітряної оборони AIM-7, RIM-7, AIM-9M, боєприпаси класу "повітря-земля" та інше озброєння. Про це повідомило Міністерство оборони США.
"Президент (США Джо Байден - Главред) доручив поставити Україну в найкраще можливе становище. Це включає схвалення пакета допомоги, оціночна вартість якого становить 500 мільйонів доларів, для надання Україні додаткових можливостей для задоволення її найнагальніших потреб", - йдеться в заяві.
З серпня 2021 року це уже 74 пакет допомоги, який адміністрація Байдена надає Україні зі запасів Міністерства оборони США. До складу пакета входить широкий перелік військової техніки та обладнання, зокрема:
Пакет допомоги від Польщі
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що Польща готує новий пакет військової допомоги Україні. У рамках міжнародної коаліції Київ отримає нову партію бронетехніки.
"Польща готує ще один пакет підтримки для України, ще одну пожертву. Ми завжди передаємо те, що можливо", - заявив він.
Вожночас Косіняк-Камиш зазначив, що "є кордон, який ми не переходимо", це кордон безпеки польської держави". Також Польща презентувала дорожню карту для створення бронетанкової коаліції та подальшої підтримки для України в рамках оборонної контактної групи.
"Усі країни, які беруть участь у цій зустрічі, готуються до подальшої підтримки та пожертв на користь України", - додав міністр оборони.
Коаліція дронів для України
Крім цього, Велика Британія разом із союзниками по НАТО анонсувала постачання Україні 30 тисяч нових безпілотників. Поставки здійснюватимуться після підписання контрактів міжнародною "коаліцією дронів", лідерами якої є Великобританія та Латвії. Загальна сума контрактів становить 45 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 55,3 мільйона доларів).
Рішення про надання Уркаїні безпілотників оголосив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі та голова Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс під час засідання на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.
Нові 30 000 БпЛА профінансує Британія, Данія, Нідерланди, Латвія та Швеція.
"Ці найсучасніші безпілотні літальні апарати з оглядом від першої особи допоможуть Україні боротися з російською агресією, дозволяючи Збройним Силам України маневрувати повз російські засоби протиповітряної оборони для націлювання на позиції та бронетехніку противника", - йдеться у заяві на сайті Міноборони Британії.
Новина доповнюється...