The Hill: приховані причини загарбницьких амбіцій Трампа
The Hill: приховані причини загарбницьких амбіцій Трампа

The Hill: приховані причини загарбницьких амбіцій Трампа

Імперіалістичні тенденції новообраного президента Трампа напередодні його другого терміну наштовхують на питання, яке домінувало під час його першого терміну: чи слід сприймати його серйозно?

Під час пресконференції 7 січня Трамп відмовився виключити використання військової сили для отримання контролю над Гренландією і Панамським каналом. Він сказав, що використає економічну силу для об'єднання США з Канадою, назвавши кордон між країнами "штучною лінією". Він також пригрозив обкласти Данію митами "на дуже високому рівні", якщо вона не відмовиться від контролю над Гренландією, автономною територією, де знаходяться цінні корисні копалини, повідомляє Бретт Семюелс, репортер Білого дому для The Hill, передає ZN.UA.

Трамп вже давно використовує таку риторику як інструмент ведення переговорів і позиціонування, особливо коли мова йде про погрози застосування військової сили. Гренландія є автономною територією Данії, яка є членом НАТО. Застосування військової сили проти члена НАТО створило б хаос серед союзників, вважає репортер.

Приєднання Канади до США як 51-го штату також навряд чи стане реальністю. Але постійне приниження Трампом північного сусіда, ймовірно, має на меті змусити канадських лідерів підкоритися, оскільки він погрожує тарифами й прагне переглянути Угоду між США, Мексикою і Канадою, яка була укладена під час першого терміну Трампа.

"Риторика Трампа також приносить користь його прихильників, які підтримують його бачення американської винятковості та домінування на міжнародній арені, і отримують задоволення від того, як ліберали гостро реагують на висловлювання обраного президента", — додає Семюелс.

Теги за темою
Дональд Трамп Канада
Джерело матеріала
loader
loader