Більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати
Більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати

Більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати

Консервативна опозиція у Німеччині розпочала хвилю суспільних дебатів, запропонувавши обов’язкове працевлаштування для отримання соціальної допомоги. У місті Шверін уже створено перший прецедент, що може стати сигналом до масштабної реформи.

Згідно з рішенням місцевої влади, всі отримувачі соцвиплат мають виконувати суспільно-корисні роботи в некомерційних закладах, таких як школи, дитсадки чи клуби, із символічною оплатою в 1–2 євро за годину. Відмова від такої роботи може призвести до скорочення або навіть припинення виплат.

Представник фракції Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Торстен Фрай наголосив, що працездатні громадяни, які отримують допомогу, мають нести певні зобов’язання перед суспільством. На його думку, це створить більш ефективну та справедливу систему, водночас знижуючи фінансовий тиск на державу.

Біженці в Німеччині. Фото: Главком

Особливо гостро це питання постає для українських біженців, які активно користуються соціальною допомогою в Німеччині. Якщо ініціатива ХДС буде поширена на всю країну, це торкнеться й тих, хто знайшов тимчасовий прихисток у Німеччині через війну.

Прихильники ініціативи вважають, що обов’язкова робота допоможе безробітним здобути необхідні навички для інтеграції в ринок праці та стимулюватиме активний пошук роботи.

Противники ж занепокоєні можливістю порушення прав отримувачів соціальної допомоги та ризиком зловживань із боку роботодавців. Вони також наголошують, що такий підхід може дискримінувати соціально незахищені верстви населення.

Ініціатива вже викликала значний суспільний резонанс. ХДС планує найближчим часом винести її на обговорення у Бундестазі. У разі схвалення реформа може кардинально змінити правила отримання соціальної допомоги в Німеччині, встановивши новий баланс між правами та обов’язками громадян.

Раніше ми розповідали, що українцям в Німеччині, Ірландії та Австрії приготуватись: біженцям буде складніше жити, країни посилюють обмеження

Також, високі зарплати, житло та робочі місця: експерт назвав вимоги для повернення українських біженців

Джерело матеріала
loader
loader