Нелегальна міграція в ЄС різко скоротилася в 2024 році — Frontex
Нелегальна міграція в ЄС різко скоротилася в 2024 році — Frontex

Нелегальна міграція в ЄС різко скоротилася в 2024 році — Frontex

Нелегальна міграція в ЄС різко скоротилася в 2024 році — Frontex

Нелегальна міграція стала ключовим питанням європейської політики.

Кількість мігрантів, які в'їжджають до Європейського Союзу нелегальним шляхом, у 2024 році скоротилася загалом на 38%, досягнувши найнижчого рівня з 2021 року, повідомило сьогодні Frontex, агентство Європейського Союзу, яке займається охороною зовнішніх кордонів. 

Згідно з даними Frontex, зниження кількості нелегальних перетинів кордону до понад 239 тисяч минулого року відбулося завдяки посиленню співпраці ЄС та партнерів у боротьбі з контрабандними мережами. Це найнижчий рівень з 2021 року, коли на міграцію все ще впливала пандемія COVID.

Згідно з даними агентства, загальне скорочення нелегальної міграції відбулося, головним чином, за рахунок зменшення на 59% кількості прибулих центрально-середземноморським маршрутом через зменшення кількості виїздів з Тунісу і Лівії, а також на 78% на західно-балканському маршруті завдяки рішучим зусиллям країн регіону, спрямованим на припинення потоку мігрантів.

Натомість на 14% більше, до 69400 випадків, було зафіксовано спроб нелегального перетину кордону на східному середземноморському маршруті, що зумовлено новими коридорами зі східної Лівії, де переважають мігранти з Сирії, Афганістану та Єгипту.

Також на 18% зросла кількість мігрантів, які прямують західноафриканським маршрутом до Канарських островів: минулого року їх кількість сягнула майже 47 тисяч, що було зумовлено виїздом з Мавританії.

"Хоча у 2024 році відбулося значне скорочення кількості нелегальних перетинів кордону, це також висвітлило нові ризики й зміну динаміки", — сказав голова Frontex Ганс Лейтенс.

Раніше ми повідомляли, що 64% мігрантів з Українине адаптувалися до життя в інших країнах й мають намір в підсумку повернутися додому. Проте вони ще не визначилися, коли це має відбутися. Про це зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати відповідного дослідження.

 

Джерело матеріала
loader