Компанія Nothing продовжує випускати смартфони, які привертають увагу як мінімум візуально. Наприклад, в нас був огляд Nothing Phone (1). А на цей раз мова піде про новий пристрій середнього класу Nothing Phone 2a Plus. Гаджет став оновленою версією найпродаванішої моделі Nothing Phone 2a, а виробник заявляє, що тут покращили не тільки зовнішній стиль (славнозвісні гліфи нікуди не ділися), а й продуктивність із камерою. В цьому матеріалі ми детально подивимося на оновлений смартфон, покажемо тести та розкажемо про досвід користування.
Плюси:
стильний та незвичний дизайн; захист IP54; металева рамка; є стереозвучання; якісний AMOLED-екран 120 Гц; холодний та потужний процесор; гарні камери включно з фронтальною; чудовий нічний режим фото; серйозна автономність; швидка, мінімалістична та стильна система; фірмовий режим сповіщення гліфами на корпусі; швидка зарядка 50 Вт
Купити в «Алло»Мінуси:
в комплекті немає ні блока живлення, ні чохла; немає бездротової зарядки; комусь буде мало 256 ГБ пам’яті
Купити в «Алло»Зміст
- 1 Технічні характеристики Nothing Phone 2a Plus
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Дисплей Nothing Phone 2a Plus
- 5 Гліфи
- 6 Звук та вібровідгук
- 7 Камери Nothing Phone 2a Plus
- 8 Продуктивність, ПЗ та ігри
- 9 Автономність Nothing Phone 2a Plus
- 10 Досвід користування Nothing Phone 2a Plus
- 11 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Nothing Phone 2a Plus
Дисплей | 6.70 дюйма. 20:9, 2400×1080 пікселів. 393 ppi, AMOLED, HDR, 120 Гц |
Процесор | MediaTek Dimensity 7350 Pro 5G 8×2 – 2,8 ГГц, Cortex-A715 / A510 |
Графічний адаптер | ARM Mali-G610 MP4,1300 МГц |
Пам’ять | 12/256 ГБ LPDDRx 4 та UFS 3.1 |
Основна камера | Подвійна, 50+50 Мп, надширококутний модуль, 4К/30 fps |
Фронтальна камера | 50 Мп, 4К/30 fps |
Модулі та системи | 4G, 5G, Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3 та NFC, aGPS, GPS, ГЛОНАСС, Galileo |
ОС | Android 14 / Nothing OS |
Захист | Є, IP54 |
Акумулятор | 5000 мАгод, швидка зарядка 50 Вт |
Корпус | Метал, пластик |
Габарити | 161.7×76.3×8.5 мм |
Вага | 190 грамів |
Паковання та комплектація
Nothing Phone 2a Plus постачається в компактному боксі зі стильними малюнками. Щоб його відкрити, потрібно відірвати тонку картонну стрічку. Після цього коробка розкривається зверху і закрити її вже не можна. Проте всередині знаходиться ще одна, а в ній вже увесь комплект.
Тут бачимо сам телефон із вже наліпленою на екран плівкою, кабель USB-C to USB-C, скріпку для відкривання слота під SIM-картку та документацію. Ні блока живлення, ні чохла в комплекті немає.
Дизайн та ергономіка
Як і попередні моделі компанії, Nothing Phone 2a Plus виглядає суперстильно, футуристично та космічно водночас. Звісно, навіть цей дизайн зайде не усім, але мені він дуже подобається, тому я вважаю це, напевно, найкращим оформленням смартфона за останні роки.
Корпус Nothing Phone 2a Plus пластиковий, але рамка металева і матова, проте задня пластикова частина глянцева. Габарити моделі 161.7×76.3×8.5 мм, а вага 190 грамів.
На правому торці бачимо кнопку блокування екрана, а на лівому — клавіші гучності. На нижній частині розмістили порт USB-С, динамік, слот для SIM-карт та мікрофон. На верхній грані нічого немає.
На передній панелі бачимо тонкі рівномірні рамки навколо екрана та круглу фронтальну камеру.
На задній панелі розмістили трохи випнутий модуль з двома камерами, а спалах знаходиться збоку та нижче. Також навколо камери бачимо фірмові гліфи, а нижче надпис Nothing. Та й загалом задня панель прозора, а під кришкою можна роздивитися елементи начиння, хоча це фактично стилізована штука, яка несе лише візуальну функцію.
Смартфон має захист від вологи та пилу по стандарту IP54. Це означає, що дощ та бризки ця модель переживе, а от занурення у воду точно ні. Тому будьте обережні.
Nothing Phone 2a Plus відносно компактний, для сучасних моделей, смартфон та достатньо легкий. А ще він чудово лежить в долоні, а його корпус взагалі не ковзає в руці. Завдяки матовому торцю тут не буде видно ні подряпин, ні пилу, ні слідів користування, а от на задній панелі вони все ж з часом з’являться, але ні пилу, ні інших слідів, принаймні в цьому сіро-графітовому кольорі, не видно.
Напевно, з чорною версією смартфона все буде гірше, бо я пам’ятаю на першій моделі було сильно видно пил. Він буквально не прибирався і через секунду протирання з’являвся знову.
Дисплей Nothing Phone 2a Plus
Nothing Phone 2a Plus оснащений 6,7-дюймовим AMOLED-екраном з роздільною здатністю 2400×1080 пікселів, співвідношенням сторін 20:9 та частотою оновлення 120 Гц. Щільність пікселів — 393 ppi, максимальна яскравість — 1300 ніт. Є підтримка HDR10+. Прикриває екран захисне скло Gorilla Glass 5.
Дисплей смартфона має підекранний сканер відбитків пальців. Він знаходиться максимально низько, тому, можливо, комусь буде не зручно. Але мені було комфортно. Дактилоскопічний датчик реагує швидко та майже завжди. Іноді навіть реагував на вологі пальці.
Маємо наявну функцію Always-On Display, яку можна детально налаштовувати. Є вибір кольорів дисплея («Живий» чи «Стандарт»), а також зміна колірної температури.
Частоту оновлення можна міняти з 60 до 120 Гц. Користувачу доступні три режими: Динамічний, Високий та Стандартний. Я вибрав перший, і він сам перемикається між частотами, тримаючи баланс між адекватною частотою оновлення та заощадженням батареї.
Екран Nothing Phone 2a Plus яскравий та має насичені кольори. Загалом це один з великих плюсів моделі, бо картинка ніяк не псується навіть під кутами, а його яскравості з головою вистачає, щоб користуватися на вулиці під прямими сонячними променями. А в приміщенні я взагалі не підіймав яскравість вище 70%. Принаймні мені цього вистачало з головою.
Звичайно, заявлені 1300 ніт не можна порівнювати з 2000+ ніт у флагманів (та й то не в усіх), але ж в нас тут інша категорія смартфонів. Тому якраз в ній з яскравістю та екраном все чудово.
Гліфи
Nothing Phone 2a Plus має фірмовий Glyph Interface. Правда, в цій моделі гліфи (Glyph) йдуть не по всій задній панелі, а сконцентровані лише навкруги камери. Гліфи не тільки виділяють смартфон серед багатьох інших конкурентів, а й несуть функціональний характер. Принаймні теоретично він корисний.
Головне завдання гліфів — оповіщення користувача про дзвінки, повідомлення тощо. Варіанти миготіння гліфів дозволяють використовувати для різних сценаріїв від дзвінка конкретного номера телефону до включення реверсивної зарядки, повторення мелодії блиманням тощо
Крім світлових сигналів у Glyph Interface можна налаштувати звукові. Загалом для гліфів зробили окремий пункт меню, в якому є безліч найрізноманітніших налаштувань.
Glyph Interface незвична та стильна фішка цього та інших смартфонів компанії. Правда, в мене дотепер лишаються сумніви в їх ефективності та зручності користування. Наприклад, щоб повноцінно використовувати гліфи потрібно не тільки класти пристрій завжди долілиць, але й навчитися розрізняти спалахи, запам’ятати певні миготіння і так далі. Тобто для цього треба не тільки звикати, а ще й вчитися. Не кожен захоче це робити, але якщо все ж це трапиться, то буде дуже зручно.
Але варто бути готовим до того, що після купівлі пристрою саме цією особливістю моделі ви користуватиметеся найменше, а то й зовсім відключите згодом. Або воно буде там собі миготіти на фоні, але звертати уваги ви на це не будете.
Звук та вібровідгук
Nothing Phone 2a Plus має стереозвучання у форматі динамік+розмовний динамік. Звук гучний та не хрипить, що вже добре. Можна навіть виділити непогані високі та середні частоти, але низьких ну взагалі немає, хоча складно щось хотіти в цьому плані від крихітних динаміків.
Вібрація приємна і навіть має два ступені інтенсивності: низьку та високу. Я раджу вмикати високу, вона суттєво більше відчувається та на неї краще реагуєш. Та й загалом якість вібро мені чомусь більше сподобалася на високій інтенсивності вібромоторчика.
Камери Nothing Phone 2a Plus
Nothing Phone 2a Plus отримав подвійну основну камеру. Головний модуль тут на 50 Мп (f/1.88) з оптичною стабілізацією, а другий – 50-мегапіксельний надширококутний датчик (f/2.2) з кутом огляду 114 градусів.
Основна та додаткова камери роблять якісні світлини. В них адекватний динамічний діапазон, хоча в надширококутному модулі він трохи гірший, вони мають гарну деталізацію, реалістичні кольори та майже не створюють шумів.
Правда, другий модуль іноді виводить світлини в пересвіт, і часто це відбувається рандомно через незрозумілі причини. Але загалом якість камер Nothing Phone 2a Plus мене приємно здивувала. Для цієї цінової категорії маємо одні з найкращих фотоможливостей.
Це ж можна сказати й про нічний режим. Він тут вміє вмикатися автоматично і при умовах більш-менш наявного освітлення в кадрі робить гарні нічні світлини. Я бачив суттєво гірші варіанти на дорожчих моделях. Або, наприклад, Xiaomi 14T, що виступає фактичним конкурентом моделі та при схожій вартості робить гірші нічні фото.
Фронтальний модуль також на 50 Мп (f/2.2), вміє знімати відео у 4К при 30 кадрах на секунду. Також є непоганий портретний режим та різні б’ютіфікатори, але останні можна взагалі не вмикати. Світлини на неї виходять реалістичними та деталізованими. А головне, що обличчя на них не виглядає штучно.
На основні камери також можна знімати відео в 4К 30fps, а ще є уповільнений режим 120 кадрів на секунду, але він доступний лише в 1080р.
Продуктивність, ПЗ та ігри
У Nothing Phone 2a Plus стоїть 8-ядерний процесор Dimensity 7350 Pro, зроблений за техпроцесом 4 нм. За графіку відповідає ARM Mali-G610 MC4. У смартфона є лише одна версія пам’яті і це 12/256 ГБ у форматах LPDDRx 4 та UFS 3.1. Слота для картки пам’яті немає, але є місце для двох nano-SIM. Смартфон підтримує 4G та 5G, але eSIM немає, Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3 та NFC. З навігації доступно aGPS, GPS, ГЛОНАСС, Galileo та цифровий компас.
Новинка отримала процесор середньої потужності, але він холодний і взагалі не тротлить. Так, це не 1 300 000 в AnTuTu, як той же згаданий вище Xiaomi 14T, але наявних 778 000 з головою вистачає на швидку роботу системи та запуск усіх популярних ігор.
Проєкти типу Wreckfest чи COD: Warzone тут краще ставити на середні налаштування графіки, щоб був приємний fps, але більшість ігор піде на максимальних налаштуваннях з адекватною частотою кадрів. Також рекомендую вмикати наявний ігровий режим, бо він непогано покращує продуктивність системи, але взагалі майже не гріє її додатково.
Nothing Phone 2a Plus працює на ОС Android 14 з фірмовою надбудовою Nothing OS 2.6. Виробник обіцяє три оновлення операційної системи, включно до Android 17 та чотири роки апдейтів безпеки.
Місцева оболонка точно сподобається любителям смартфонів Google Pixel та «чистої» Android загалом. Бо вона мінімалістична та не нав’язлива, але водночас має дуже багато налаштувань оцього фірмового стилю Nothing: від базових значків та тонни шпалер до створення їх руками за допомогою ШІ.
Ну й усе це дає змогу працювати системі якісно та стабільно. Ніяких глюків, фризів чи підгальмовувань під час тестів взагалі не помічено. Смартфон літає та працює не гірше флагманів.
Автономність Nothing Phone 2a Plus
Nothing Phone 2a Plus оснащений батареєю на 5000 мАгод. Смартфон підтримує швидку зарядку на 50 Вт, але пам’ятаємо, що комплектного блока живлення тут немає. Тому швидкість заряджання залежить від БЖ, який ви будете використовувати зі смартфоном.
Якщо ж ви матимете відповідний блок живлення, то смартфон заряджатиметься від 0 до 50% за 21 хвилину. А для повного заряджання йому потрібна година. Бездротової зарядки немає.
Nothing Phone 2a Plus чудово показав себе в тестах автономності PC Mark. Його результат склав 17 годин 49 хвилин і це один з найкращих показників на моїй пам’яті.
Загалом у пристроя чудова автономність. Його процесор потужний, але не настільки, щоб сильно впливати на батерею. Тому без активної функції AOD та при помірному користуванні, можна без проблем розраховувати на півтора дня роботи. А якщо додати ігор та Always-On Display, то це все одно дасть повний день роботи. На мою думку, чудовий результат як для наявного акумулятора.
Досвід користування Nothing Phone 2a Plus
Nothing Phone 2a Plus привертає увагу вже своїм пакуванням, але, на мою думку, не прикольно, що першу коробку треба рвати і вона не закривається, як зазвичай. Але то таке.
Смартфон дуже стильний та має крутий вигляд. Це я про наявний на огляді сіро-графітовий колір. Я бачив його чорну версію і вона не така стильна, на мою думку, але все одно навіть вона суттєво відрізняється від однотипних, наче під копірку зроблених, конкурентів та однозначно привертає увагу.
Nothing Phone 2a Plus приємно тримати в руках. Цей смартфон не хочеться закривати ніяким чохлом, навіть прозорим, бо він має стильний вигляд та тактильно приємний корпус. Також добре, що рамки вирішили зробити матовими, щоб менше було видно сліди користування, а на глянцевій задній панелі не було нічого, окрім потенційних подряпин.
Мені сподобався яскравий екран з насиченими кольорами. Це однозначний плюс телефона. Тут гарний процесор, холодний та достатньо потужний. Так, усі ігри на максималках не потягне, але на середніх-високих запустить легко. Тим паче тут є адекватний ігровий режим.
Комусь буде мало 256 ГБ пам’яті і за це дійсно можна причепитися. Мені це точно з головою, але я знаю людей, в яких забито 512 ГБ, тому дивно, що немає версій з різною пам’яттю та ще й картку microSD не вставити.
Мене приємно здивували камери, як основні, так і фронтальна. За свої гроші смартфон може робити чудові світлини, яких з головою вистачить як для соцмереж, так і для вузького використання та редагування. Також сподобався час автономної роботи, а тести смартфона в PC Mark були одними з кращих.
Окремо відзначу роботу системи та можливість вибрати фірмовий мінімалістичний дизайн Nothing. Рекомендую ставити саме його, бо він хоч і аскетичний, але водночас стильний та з багатьма візуальними налаштуваннями під користувача.
Ціна та конкуренти
Nothing Phone 2a Plus продається за ціною від 16 289 гривень, але усе це сірі версії смартфона. Бо він продається офіційно в «Алло» і там цінник становить 19999 гривень. На мою думку, це адекватна ціна за усі ці можливості, що надає смартфон. Конкурентів в цьому сегменті в нього вистачає, проте моделі є чим дивувати.
Якщо ви шукаєте щось схоже по стилю та універсальне, то тут є Xiaomi 14T із суттєво потужнішим процесором та повноцінним захистом від води IP68, Samsung Galaxy A55 з цінником 15 200 гривень, а також перевірений часом субфлагман Samsung Galaxy S23 FE. Також варто звернути увагу на Google Pixel 8a (ціна від 16 900 гривень) та на Motorola Edge 50 з цінником від 16 900 гривень. Якщо ж ви шукаєте телефон для мобільного геймінгу, то тут краще придивитися до realme GT 6T (ціна від 17 500 гривень) чи Poco F6 Pro з цінником від 18 400 гривень.
Висновок:
Nothing Phone 2a Plus — смартфон, що однозначно привертає увагу своїм дизайном. Новинка отримала чудовий AMOLED-екран 120 Гц з адекватним запасом яскравості та насиченими кольорами, в нього достатньо потужний, а головне, холодний чип, який взагалі не тротлить, є швидка зарядка, а наявний акумулятор на 5000 мАгод тримає автономність на рівні повного дня, або навіть більше.
Смартфон отримав три якісні камери на 50 Мп з адекватним динамічним діапазоном, деталізацією та реалістичними кольорами. Також пристрій захищений від вологи та пилу за стандартом IP54, проте деякі його конкуренти мають IP68 та екран 144 Гц, а ще потужніші процесори. А хтось нарікатиме на невеликий обсяг пам’яті у 256 ГБ і матиме рацію.
Nothing Phone 2a Plus можна назвати універсальним смартфоном, який підійде будь-кому для будь-чого. Він виділятиметься від конкурентів дизайном, він підходить для ігор, це фактично камерофон, звісно, у своєму сегменті, а ще він довго тримає заряд і не глючить. Звичайно, на кожну з цих характеристик знайдуться конкуренти, але запевняю вас, що після ближчого ознайомлення вам захочеться мати саме цю модель.
Купити в «Алло»