Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу
Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу

Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу

Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави.

Як передає "Хвиля", про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.

У Міністерстві соціальної політики України підготували законопроект щодо нової системи соціального страхування під назвою "єПотенціал". Планується, що ця система розпочне роботу з 1 липня 2026 року.

Головна мета реформи – покращити підтримку людей, які отримали травму чи серйозно захворіли. Зміни торкнуться тих громадян, які вже мають обов'язкове соціальне страхування.

Завдяки цифровізації процесу та новому механізму роботи, допомога буде надаватися більш оперативно та ефективно. Також спроститься взаємодія між громадянами та державними органами, оскільки всі процеси переведуть до електронного формату.

Виплати
Виплати

Крім того, міністерство планує зробити більш якісною підтримку для ветеранів, які потребують лікування, реабілітації чи допомоги у пошуках роботи. Одразу після того, як відбудеться звільнення з армії, Захисники та Захисниці, які лікуються чи проходять реабілітацію після отриманого на фронті поранення, матимуть всебічну підтримку держави у рамках системи "єПотенціал".

Для людей, які вже мають статус інвалідності, нічого не зміниться – вони продовжать отримувати всі належні їм пільги та виплати. Особливо це важливо для тих, хто має довічну інвалідність – їхню підтримку буде збережено в повному обсязі до кінця життя.

Істотно покращуються умови оплати лікарняних листів. За новими правилами:

  • Період оплати лікарняного значно збільшується – з 4 місяців (120 днів) до 14 місяців
  • Виплати будуть здійснюватися протягом усього часу, доки людина проходить лікування та реабілітацію.

Крім того, реформа передбачає, що:

  • з'явиться комплексна та всебічна підтримка незалежно від наявності статусу: ще на етапі, коли людина лікується або проходить реабілітацію, їй може бути надана не тільки медична допомога та виплата лікарняного, а й допоміжні засоби реабілітації чи соціальні послуги (наприклад, послуги з догляду, допомога з будинку);
  • людина, якій хвороба чи травма завадить повноцінно повернутись до роботи, матимуть комплексну підтримку, щоб отримати можливість заробляти гроші для життя. Якщо потрібно, то ще під час лікування будуть визначати, чи варто адаптувати робочі місця відповідно до змін у стані здоров'я або можливостей організму. Якщо повернутися на колишнє місце роботи неможливо, людині шукатимуть іншу роботу чи перекваліфікують;
  • держвиплати будуть більшими, якщо людина повністю втратить можливість вести активне життя та працювати;
  • громадяни з частковою втратою працездатності довше отримуватимуть допомогу з безробіття. Також збільшиться розмір виплат, що дозволить людям користуватися стабільною фінансовою підтримкою, доки вони шукають роботу.

Фінансова сторона нової системи соціальних виплат:

При тимчасовій непрацездатності:

  • Людина отримуватиме 100% своєї середньої зарплати (тої, що була до хвороби чи травми)

При виробничих травмах:

  • Максимальна страхова виплата збільшиться до 40 000 гривень

У разі повної втрати працездатності:

  • Максимальна виплата становитиме 23 610 гривень

Такий підхід дозволить людям зберегти звичний рівень доходу під час хвороби чи реабілітації, а у разі серйозних травм чи втрати працездатності – отримати суттєву матеріальну підтримку. Це особливо важливо з огляду на те, що в такі періоди у людей часто виникають додаткові витрати на лікування та відновлення.

Раніше повідомлялося, хто із київських сімей отримає нову виплату.

Джерело матеріала
loader
loader