Підлеглим Трампа відводиться роль імплементаторів рішень президента – колишній посол України у США
Підлеглим Трампа відводиться роль імплементаторів рішень президента – колишній посол України у США

Підлеглим Трампа відводиться роль імплементаторів рішень президента – колишній посол України у США

Підлеглим Трампа відводиться роль імплементаторів рішень президента – колишній посол України у США

При чому сенатори-республіканці так сильно хочуть догодити новому президенту, що сенатське чистилище мають великі шанси пройти навіть більш одіозні призначенці Дональда Трампа.

Обраний президент США Дональд Трамп зустрічає свою інавгурацію із практично сформованою командою, головні дійові особи якої вже проходять процес затвердження Сенатом. І найважливіший критерій відбору полягав у тому, що команда нового голови Білого дому має практично релігійну лояльність до Трампа, пише колишній посол України в США Олег Шамшур у статті «Трамп готує «шок і трепет». Якою ціною він може закінчити війну в Україні?».

«Найскладнішою є ситуація з претендентами на посади міністра оборони, директора ФБР і національного координатора з питань розвідки. Всі вони належать до когорти ультралоялістів, які мають відіграти ключову роль у реалізації ідеї Трампа про «президентство помсти» і «вичистити» його ворогів із підпорядкованих їм федеральних органів. Попри численні претензії до їхніх поглядів і брак необхідного досвіду, всі вони мають шанс пройти через сенатське чистилище: настільки сильним є бажання сенаторів-республіканців догодити Трампу», – пише автор.

Якщо не рахувати вищевказаних одіозних персон, решта призначенців Трампа загалом вписуються в алгоритм призначення членів президентського кабінету та керівників центральних органів влади, які є у США. Більшість із них, за словами автора, має необхідну компетентність і професійний досвід, потрібні для виконання ними своїх посадових обов’язків, або принаймні певний політичний доробок. 

«Утім, зазначені риси є тільки додатками до найважливішого критерію — майже релігійної лояльності до «боса». Його підлеглим відводиться роль імплементаторів рішень президента, відомого своєю схильністю керуватися власними емоціями, уявленнями й інтуїцією, діяти, часто не беручи до уваги думки експертів або навіть усупереч їхнім рекомендаціям. Для нього, як свідчить перша каденція, також характерна мінливість в оцінці своїх підлеглих, що може суттєво скоротити час їхнього перебування на посадах», – додав Шамшур. 

У цьому контексті, за словами експосла, дуже цікаво подивитися, чи довго триватиме «роман» між двома мегаломанами — Дональдом Трампом та Ілоном Маском. Останній викликає дедалі більше роздратування у найближчого оточення президента та президентського «фан-клубу».

Інавгурація Дональда Трампа відбудеться вже сьогодні, 20 січня. Висловлювання обраного президента США щодо України часто були різкими й непередбачуваними. Як вони змінювались, читайте за посиланням. Також ZN.UA зібрало прогнози й очікування стосовно того, чого чекати від другого президентства Трампа та що стоїть на кону.

Джерело матеріала
loader
loader