ТЦК ховають обличчя за масками: чи законно ловити ухилянтів у такому режимі
ТЦК ховають обличчя за масками: чи законно ловити ухилянтів у такому режимі

ТЦК ховають обличчя за масками: чи законно ловити ухилянтів у такому режимі

Використання масок військовими співробітниками територіальних центрів комплектування (ТЦК) викликає чимало питань у громадян, зокрема щодо законності таких дій.

Так, в суспільстві все частіше озвучується думка, що робота ТЦК багато в чому нагадує стиль дії злочинних банд. Ще б пак, численні випадки “бусифікації” українців на вулицях, фактичне викрадення людей вщент зіпсувало репутацію військкоматів. Крім того, військові досить часто надягають балаклави, не представляються і перекривають дороги, що значно ускладнює життя чоловікам.

Не дивно, що українців все частіше цікавить питання, яким нормативно - правовим актом передбачено що представникам ТЦК СП дозволено під час перевірки документів та вручення повістки закривати своє обличчя балаклавами.

облави ТЦК, мобілізація в Україні \ скріншот з відео

Відомий адвокат Ростислав Кравець в коментарі виданню "Телеграф" пояснив, чи законно закривати обличчя представникам ТЦК.

"Насправді воно (приховування облич. — Ред.) не регламентується, але я вважаю, що це порушення. Якщо особа вважає, що вона все робить правильно, перебуваючи на службі… Тут же є і певні маніпулювання. Це представник ТЦК, чи це представник роти охорони ТЦК? — каже юрист.

Таким чином, носіння масок військовими ТЦК під час виконання службових завдань не порушує закону, але викликає багато запитань з боку громадян.

облави ТЦК, мобілізація в Україні \ скріншот з відео

За словами юриста, військові можуть використовувати маски для захисту власної безпеки та уникнення ідентифікації з метою захисту від можливих загроз з боку осіб, які ухиляються від мобілізації.

Разом з тим, носіння масок ускладнює ідентифікацію осіб, що може викликати сумніви у правомірності дій співробітників ТЦК.

У разі сумнівів у законності дій військових у масках, громадяни можуть:

  • запитати документи, що підтверджують особу військового;
  • звернутися до відповідних органів для перевірки ситуації;
  • зафіксувати ситуацію, якщо вважають, що їхні права порушено.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна

Джерело матеріала
loader
loader