23 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
23 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

23 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

Сьогодні, 23 січня, День ручного письма чи день почерку. Віряни вшановують пам'ять святого священномученика Климента. До Нового року залишилося 342 дні.

Яке сьогодні церковне свято

23 січня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Климента. Він був одним із ранніх єпископів Римської церкви, інколи вважається четвертим Папою після святого Петра. Він народився в римській родині і, за легендами, був учнем святих апостолів Петра і Павла. Климент активно проповідував християнство і сприяв зміцненню громади в Римі. Його мученицька смерть настала під час правління імператора Траяна. За переказами, Климента засудили до заслання на роботи в каменярську колонію в Криму (нині Україна). Там він продовжував проповідувати і навертав багатьох до християнства. Зрештою, його засудили до смерті і втопили, прив’язавши до якоря.

Що не можна робити 23 січня

  • Не слід цей день проводити на самоті.
  • Забороняється пити алкогольні напої.
  • Не варто лихословити, лаятися.

Народні прикмети і традиції на 23 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: морози посилилися — серпень буде дуже спекотним, птахи радісно щебечуть — до сильних морозів, білка стрибає по деревах, дуже рухлива — прийде відлига, сонячний день — до ранньої весни.

Цього дня селяни займалися різними домашніми турботами. Часто перевіряли, скільки залишилося запасів до кінця зими, перевіряли худобу, дивилися, скільки на полях снігу, щоб зрозуміти, чи буде урожай.

Як назвати дитину, яка народилася 23 січня

Сьогодні іменини святкують Володимир, Геннадій, Іван, Федір та Катерина. Талісманом людини, народженої 23 січня, є амазоніт. Здавна вірили, що цей камінь омолоджує шкіру. А ще амазоніт носили, щоб вберегтися від необдуманих вчинків.

Фото: pixabay.com

Історичні події 23 січня

1556 — Великий китайський землетрус у провінції Шеньсі, під час якого загинули близько 830 000 людей — найбільший з відомих землетрусів.

1593 — почалася найбільша битва повстання Косинського між надвірними військами Острозьких—Вишневецьких та реєстровцями Криштофа Косинського.

1793 — Росія і Пруссія здійснили другий поділ Речі Посполитої. За договором Росія отримувала українські та білоруські землі з містами Мінськ, Слуцьк, Пінськ, Житомир, Кам'янець-Подільський.

1912 — у Гаазі підписана Міжнародна опіумна конвенція — перша міжнародна домовленість про контроль наркотичних речовин.

1945 — розпочалась операція з вивезення Німеччиною цивільного населення зі Східної Пруссії, найбільша у світі евакуація морем.

1964 — у Медичному центрі університету штату Міссісіпі дванадцять лікарів під керівництвом доктора Джеймса Харді трансплантували серце шимпанзе 64-річному пацієнту, який прожив близько місяця після операції, так і не прийшовши до тями.

1992 — у Києві пройшов І Конгрес українців колишнього Радянського Союзу.

2002 — 18-річний Руслан Пономарьов з Краматорська достроково став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів за версією ФІДЕ.

2005 — інавгурація третього Президента України Віктора Ющенка.

2015 — Бої за Донецький аеропорт, які тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року, закінчилися виходом українських військових з аеропорту та закріплення на околицях міста.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader