Тестова версія майбутнього пасажирського надзвукового літака компанії Boom Technology майже змогла досягти швидкості звуку.
Американська компанія Boom Technology провела вже 11-е успішне випробування прототипу майбутнього надзвукового пасажирського авіалайнера Overture під назвою XB-1. Хоча однією з цілей цього випробування було досягнення швидкості звуку, все ж надзвуковий літак, хоча її і не досяг, встановив новий для себе рекорд швидкості польоту, пише Live Science.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Ера пасажирських надзвукових перельотів закінчилася 2003 року, коли востаннє виконав політ знаменитий надзвуковий літак "Конкорд". Але компанія Boom Technology має намір почати нову еру надзвукових польотів за допомогою розроблюваного пасажирського авіалайнера Overture.
Для того, щоб перевірити всі необхідні технології, компанія створила прототип літака Overture значно меншого розміру, який отримав назву XB-1. Перший випробувальний політ цього надзвукового літака відбувся в березні 2024 року, а нещодавно відбулося вже 11-те випробування, яке пройшло успішно.
Під час цього випробування пілотований надзвуковий літак XB-1 набрав швидкість 1172 км/год, що трохи менше за швидкість звуку, яка становить 1234 км/год. Це новий рекорд швидкості для цього літака, хоча планувалося, що він зможе набрати надзвукову швидкість і можливо навіть подолати звуковий бар'єр.
Цього разу випробування проводилося на висоті майже 9000 метрів, але наступні випробування проводитимуться на більшій висоті, де нижчий тиск повітря, що дасть змогу досягти надзвукової швидкості.
Випробування допомогло знову оцінити міцність конструкції надзвукового літака, його керованість і маневреність. За словами представників Boom Technology, XB-1 залишається добре керованим на дуже високій швидкості польоту.
Компанія Boom Technology планує провести найближчим часом чергове випробувальне поле, під час якого XB-1 має набрати швидкість, більшу за швидкість звуку.
Майбутній пасажирський надзвуковий літак Overture, який має бути введений в експлуатацію вже на початку наступного десятиліття, зможе перевозити до 80 пасажирів за один рейс. При цьому планується, що швидкість його польоту становитиме приблизно 2100 км/год. З огляду на те, що зараз звичайні літаки доставляють пасажирів з Європи до США в середньому за 8 годин, то надзвуковий літак Overture зможе це робити за 3 години та 30 хвилин.
Як уже писав Фокус, вчені запропонували новий спосіб міжзоряних подорожей, за допомогою якого до найближчої зірки можна долетіти в 1750 швидше. Вчені запропонували нову технологію для міжзоряних польотів, яка дасть змогу дістатися до найближчої зірки протягом людського життя.
Також Фокус писав про те, що жителі деяких регіонів України зможуть незабаром побачити часткове сонячне затемнення, коли Місяць закриє частину Сонця.
Ще Фокус писав про новий ядерний ракетний двигун, розробка якого зараз триває, і про випробування палива для його ядерного реактора. Передбачається, що космічний корабель, оснащений таким двигуном, допоможе здійснити політ на Марс лише за півтора місяця замість шести за допомогою нинішніх двигунів.