Польща готується до 80-річчя від дня звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау
Польща готується до 80-річчя від дня звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау

Польща готується до 80-річчя від дня звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау

Польща готується до 80-річчя від дня звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау (Освенцима)

Світ почує слова тих, хто вижив, що дуже важливо. Тут не буде промов політиків.

27 січня в колишньому концтаборі Освенцим (Аушвіц-Біркенау) в Польщі відбудуться пам'ятні заходи, присвячені 80-й річниці визволення нацистського концентраційного табору.

В Освенцимі було вбито понад 1,1 мільйона осіб, і історики стверджують, що більшість із них, близько мільйона, були євреями, але серед жертв були також поляки, цигани та радянські військовополонені, пише Euronews.

[see_also ids=«323538»]

Основні пам'ятні заходи розпочнуться о 16:00 у спеціально побудованому наметі, зведеному над головною брамою табору Аушвіц-Біркенау, сумнозвісною «Брамою смерті». Перед цими воротами стоїть історичний залізничний вагон. Такі вагони використовували німці для депортації людей майже з усієї окупованої Європи до Освенцима», - пояснив Павло Савіцкі, заступник прес-секретаря музею Аушвіц-Біркенау.

«За нашими оцінками, з нами буде близько 50 осіб. Голів державних делегацій і представників різних міжнародних організацій буде понад 60. Також будуть присутні гості з багатьох установ, які займаються збереженням і доглядом за різними меморіальними об'єктами та музеями. Ми почуємо слова тих, хто вижив, що дуже важливо. Тут не буде промов політиків».

Незважаючи на те, що серед тих, хто візьме участь у пам'ятному заході, будуть представники багатьох країн, однієї країни там не буде - Росії. У Європі, нарешті, стали розуміти, що Радянська Армія складалася з представників усіх республік колишнього Союзу, а не тільки Росії, як це постійно намагається навіяти Москва, а на тлі нинішніх звірств Росії в Україні це стало і зовсім неможливим. Ба більше, табір було звільнено 27 січня 1945 року військами 59-ї армії і 60-ї армії 1-го Українського фронту у взаємодії з військами 38-ї армії 4-го Українського фронту.

Війська Червоної Армії звільнили Освенцим 27 січня 1945 року, і цей день став відомий як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Генеральна Асамблея ООН ухвалила 1 листопада 2005 р. Резолюцію №60/7, де зазначено, що «Голокост, що призвів до знищення однієї третини євреїв та незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, що їх приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і забобони...».

Саме цей документ оголошує Днем пам'яті 27 січня. Дата приурочена до визволення 1945 року військами 1-го Українського фронту в'язнів нацистського концтабору Аушвіц (Освенцим), що став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Аушвіц - єдиний колишній концтабір, а нині - музей, внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Щороку його відвідують мільйони туристів.

Україна вшановує пам'ять жертв цієї трагедії з 2012 року.

Джерело матеріала
loader