Чужі борги на вас не повісять? Депутати збираються змінити підхід до кредитних історій українців
Чужі борги на вас не повісять? Депутати збираються змінити підхід до кредитних історій українців

Чужі борги на вас не повісять? Депутати збираються змінити підхід до кредитних історій українців

У ВР готуються переписати правила для кредитних історій українців. Депутати кажуть, що це спростить доступ громадян до своєї кредитної історії. Разом з тим, пропонується посилення захисту прав споживачів фінансових послуг, зокрема у випадках оскарження помилок у кредитних записах.

Про це повідомив очільник комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").

За його словами, ухвалення цього документа дозволить споживачам легше контролювати свою фінансову репутацію та уникати помилкових записів, які можуть впливати на отримання нових кредитів.

"Комітет рекомендував прийняти законопроєкт N12260 про кредитну історію за основу. Законопроєктом пропонується встановити правові, фінансові та організаційні засади ведення кредитних історій", – написав він.

Данило Гетманцев. Фото: скрін youtube

Головна мета ініціативи:

  • посилити захист прав позичальників;
  • покращити обмін інформацією на кредитному ринку та підвищити її якості;
  • заохотити відповідальне кредитування;
  • забезпечити цільове використання кредитної історії виключно для оцінювання кредитоспроможності, управління кредитним ризиком і здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів.

Вже найближчим часом законопроєкт буде винесено на голосування у Верховній Раді.

Очільниця цього ж комітету Ольга Василевська-Смаглюк, яка також виступила авторкою документу, стверджує, що ухвалення документа сприятиме посиленню захисту прав позичальників. Крім цього, законопроєкт має вирішити проблему шахрайства під час надання кредитів.

Ще б пак, у разі затвердження законопроєкту, буде заборонено використовувати інформацію з кредитних історій третіми особами без згоди суб'єкта кредитної історії.

Крім того, буде чітко прописаний обсяг інформації, що включається в кредитну історію, регулярність її оновлення, строки зберігання даних у кредитній історії (до 10 років) та порядок їх знищення.

Також наш портал писав, щоабоненти "Київстар" скаржаться на виманювання останніх грошей.

Крім того, інформаційний портал Знай.ua повідомляв, Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам.

Теги за темою
Верховна Рада Нацбанк ПриватБанк
Джерело матеріала
loader
loader