![Хто не зможе після СЗЧ "спрощено" повернутися в частину: у Міноборони пояснили](https://thumbor.my.ua/wFwjktqS7k9SdVYPaBhrqKyc4wQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1450fc91422c78bedc915f0f3c2fabf7.jpg)
Хто не зможе після СЗЧ "спрощено" повернутися в частину: у Міноборони пояснили
Основне:
Військовослужбовці, які здійснили самовільне залишення частини (СЗЧ) після 29 листопада 2024 року, повинні пройти повну процедуру поновлення на службі. Про це повідомило Міністерство оборони України.
У відомстві підкреслили, що військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, мають повернутися у частини до 1 березня 2025 року, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Однак це не стосується військових, які здійснили СЗЧ після 29 листопада 2024 року.
Для цієї категорії діє стандартна процедура, яка вимагає:
"І лише після рішення суду військового починають поновлювати на службі, зокрема повертати грошові виплати та соціальні гарантії, які були призупинені після того, як командир подав заяву про СЗЧ", — пояснили в Міноборони.
Наголошується, що військові, які здійснили СЗЧ після 29 листопада, можуть декілька місяців чекати поновлення на службі і до цього моменту грошове забезпечення та інші гарантії вони не отримуватимуть.
"Для тих же військових, які самовільно покинули частину давно, тобто до 29 листопада, і це їхнє перше СЗЧ, залишається можливість повернутися на службу до 1 березня 2025 року за спрощеним алгоритмом та поновитись на службі вже протягом трьох днів", - поінформували у міністерстві.
![Хто не зможе після СЗЧ 'спрощено' повернутися в частину: у Міноборони пояснили](https://thumbor.my.ua/MGqSk62ZzLGe6u9KqpY7vTrD2H4=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F993c00c6ea39c6f8890acd7dbe6e6062.jpg)
Мобілізація в Україні - новини за темою
Нагадаємо, в Україні запроваджуються електронні направлення на проходження військово-лікарської комісії для військовозобов'язаних. За словами Дениса Шмигаля, направлення на ВЛК можна буде згенерувати за допомогою Єдиного державного реєстру призовників та отримати через додаток Резерв+.
Крім того, Шмигаль нещодавно повідомив, яка ще одна категорія підпадає під бронювання від мобілізації. Прем’єр-міністр заявив, що бронь від мобілізації отримають працівники газової галузі України.
Як писав Главред, в Україні не передбачена мобілізація для студентів, які здобувають першу вищу освіту, однак під час здобуття другої або третьої вищої освіти більше не даватимуть право на відстрочку, як і під час здобуття другої або третьої аспірантури.
Інші новини:
Що таке Міністерство оборони України?
Міністерство оборони України — центральний орган виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили України. Міноборони України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері оборони, пише Вікіпедія.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)