США розглядають загрози через посилення впливу Китаю в Панамі
США розглядають загрози через посилення впливу Китаю в Панамі

США розглядають загрози через посилення впливу Китаю в Панамі

США розглядають загрози через посилення впливу Китаю в Панамі

У Сенаті вказують, що китайські інфраструктурні проєкти загрожують незалежності Панамського каналу.

Голова Федеральної морської комісії США Луїс Сола закликав посилити підтримку американських компаній, які працюють у Панамі, на тлі зростаючої присутності китайських фірм у цій країні. У своїх письмових свідченнях, підготовлених для слухань у Сенатському комітеті з питань торгівлі, Сола зазначив, що Китай отримав значний контроль над економічними процесами в Панамі, зокрема через масштабні інфраструктурні проєкти. Він підкреслив, що США мають варіанти реагування на зростання китайського впливу в регіоні.

Про це пише Reuters.

"Китайські компанії змогли укласти контракти на мільярди доларів для розвитку в Панамі, включаючи проєкти, пов’язані з Панамським каналом або його околицями", ‒ наголосив Сола.

Понад 40% контейнерних перевезень зі США, оцінених у 270 мільярдів доларів на рік, проходять через Панамський канал. Із огляду на це, голова Сенатського комітету з питань торгівлі Тед Круз заявив, що Панама поводиться несправедливо, передаючи ключову інфраструктуру Китаю.

"Сполучені Штати оплатили й побудували Панамський канал, однак зараз бачимо передачу контролю Китаю, що є неприйнятним", ‒ зазначив Круз перед слуханнями.

Президент Дональд Трамп раніше пообіцяв повернути контроль США над Панамським каналом, утім, не уточнив жодних деталей про можливі дії або часові рамки.

Сола підкреслив необхідність захисту незалежності управління Панамського каналу. На його думку, зростання китайського впливу ставить під загрозу стратегічну життєздатність каналу для американської та міжнародної торгівлі.

Водночас президент Панами Хосе Рауль Муліно відкинув закиди щодо передачі контролю Китаю, наголосивши, що Панама відповідально керує каналом в інтересах світової торгівлі, включно зі США. "Панамський канал є і залишатиметься панамським", ‒ зазначив Муліно минулого тижня.

Минулорічна посуха суттєво вплинула на функціонування Панамського каналу. Сола та тодішній голова FMC Ден Маффі відвідали Панаму, щоб обговорити ситуацію. У своїх свідченнях Маффі зазначив, що сезон дощів 2024 року полегшив проблеми з водопостачанням, відновивши нормальні обсяги транзиту.

Нагадаємо, Трамп під час інавгураційної промови заявив, що Панама нібито порушила умови договору про передачу Панамського каналу, які вимагають нейтралітету в його діяльності, надаючи преференції Китаю.

Джерело матеріала
loader