Трамп підписав указ, спрямований проти трансгендерних військових
Трамп підписав указ, спрямований проти трансгендерних військових

Трамп підписав указ, спрямований проти трансгендерних військових

Правозахисні групи різко розкритикували указ Дональда Трампа. Вони стверджують, що його дії є незаконними.

Президент США Дональд Трамп27 січня підписав низку виконавчих указів про усунення різноманітності, справедливості та інклюзії з армії, відновлення тисяч військових, яких було звільнено за відмову від вакцин проти COVID-19 під час пандемії, та указів, спрямованих проти трансгендерних військових.

Про це повідомляє Reuters.

В одному з указів Трампа йдеться, що вираження "гендерної ідентичності" при народженні, відмінної від статі особи при народженні, не відповідає військовим стандартам.

Хоча наказ забороняє використання в армії "винайдених" займенників, він не відповідає на основні запитання, зокрема, чи буде дозволено працювати солдатам-трансгендерам, які зараз служать в армії, і, якщо ні, як їх усунуть.

Правозахисні групи різко розкритикували указ президента США. Вони стверджують, що його дії є незаконними.

"Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що ключовим пріоритетом для його адміністрації є повернення трансгендерних людей назад до комірчини та взагалі з суспільного життя", – заявив 27 січня Джошуа Блок з Американської спілки захисту громадянських свобод.

Ще під час свого першого президентського терміну Трамп оголосив, що заборонить трансгендерам служити в армії. Він не дотримався цієї заборони повністю – тодішня американська адміністрація заморозила набирання трансгендерів до війська, але дозволила залишитися персоналу з обслуговування. Наступний президент США Джо Байден скасував це рішення, коли вступив на посаду 2021 року.

За даними Міністерства оборони США, в армії налічується близько 1,3 млн активних військовослужбовців. Тоді як захисники прав трансгендерів кажуть, що налічується близько 15 тис. військовослужбовців-трансгендерів, офіційні особи кажуть, що їхня кількість становить небагато тисяч.

Коли Трамп оголосив про свою першу заборону 2017 року, він сказав, що військові повинні зосередитися на "вирішальній і переважній перемозі", не обтяжуючись "величезними медичними витратами та розладами" трансгендерного персоналу.

Новий голова Пентагону Піт Гегсет пообіцяв внести серйозні зміни до Міноборони і зробив усунення різноманітності, рівності та інклюзії (РРІ) з армії головним пріоритетом.

У розпорядженні Трампа про припинення РРІ в армії йдеться, що військові академії повинні навчати, "що Америка та її установчі документи залишаються найпотужнішою силою добра в історії людства".

Значна частина уваги Гегсета у Пентагоні може бути зосереджена на внутрішніх військових, включно з виконанням указу Трампа про повернення військових, звільнених за відмову від вакцин проти COVID. Видання нагадало, що тисячі військовослужбовців були звільнені з армії після того, як 2021 року Пентагон зробив вакцину обов’язковою.

Джерело матеріала
loader
loader