The Times поділилася позиціями європейських країн стосовно розгортання миротворців в Україні
The Times поділилася позиціями європейських країн стосовно розгортання миротворців в Україні

The Times поділилася позиціями європейських країн стосовно розгортання миротворців в Україні

The Times поділилася позиціями європейських країн стосовно розгортання миротворців в Україні

Німеччина виступає проти, а Велика Британія і Франція підтримують цю місію.

Велика Британія та інші європейські країни розділилися в думках щодо доцільності розгортання широкомасштабного миротворчого контингенту в Україні, повідомили The Times дипломати та урядовці.

Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців у разі укладення угоди про припинення вогню. Однак Німеччина та інші країни виступають проти.

Вважається, що країни Балтії й Польща стурбовані тим, що запропонована місія може відвернути вкрай необхідні ресурси від прикордонних з Росією країн НАТО, залишивши їх вразливими.

Однак зростає консенсус щодо того, що таке розміщення миротворців потребуватиме "підтримки" Дональда Трампа і гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело в британському уряді заявило, що Європа може самостійно сформувати сухопутні війська в разі необхідності, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може бути у вигляді зенітно-ракетних батарей Patriot, які можуть збивати балістичні ракети, або літаків з засобами розвідки й спостереження — можливостей, яких Європі бракує.

Британська армія теоретично може направити дивізію чисельністю від 10 до 25 тисяч військовослужбовців, повідомило джерело в армії, хоча це може бути перебільшенням, враховуючи, що її війська вже дислокуються в Естонії.

Деякі дипломати й військові вважають, що миротворча місія ООН є мудрішою альтернативою, яка з більшою ймовірністю забезпечить згоду Путіна. Вона може включати близько 100 тисяч миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, і не потребуватиме прямого втручання США.

"Вони [росіяни] не збираються нападати на бангладешців чи індійців", — заявило друге військове джерело.

Очікується, що прем'єр Британії Кір Стармер обговорить питання миротворців з лідерами ЄС і Марком Рютте, генеральним секретарем НАТО, на зустрічі в Брюсселі 3 лютого. Того ж дня він також проведе двосторонню зустріч з Рютте. Водночас Джон Гілі, міністр оборони Британії, наполягає на тому, щоб Велика Британія продемонструвала сильне лідерство у цьому питанні.

Згідно з повідомленнями, Трамп раніше заявляв, що США не будуть надсилали війська та фінансувати цю місію. Однак одне військове джерело припустило, що його можна переконати в іншому, зазначивши, що "США не зможуть залишитися осторонь".

Чому так важлива поява європейських військових у нашій країні, в статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" пише Володимир Кравченко.
 

Джерело матеріала
loader
loader