Яке сьогодні свято 2 лютого 2025 року: що не можна робити на Стрітення Господнє
Яке сьогодні свято 2 лютого 2025 року: що не можна робити на Стрітення Господнє

Яке сьогодні свято 2 лютого 2025 року: що не можна робити на Стрітення Господнє

Яке православне свято 2 лютого - Главред поділився цікавою інформацією про свято цього дня.

Яке церковне свято в Україні відзначають 2 лютого та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.

Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день Стрітення Господнього.

Яке сьогодні свято

2 лютого відзначають такі свята:

Яке сьогодні свято церковне

За новим церковним календарем, 2 лютого в Україні відзначають день Стрітення Господнє.

Важливо нагадати, що Стрітення Господнє - це одне з 12 головних християнських свят, яке символізує зустріч людства з Богом.

Також Стрітення Господнє пов'язане з біблійною подією, коли Діва Марія та Йосиф принесли немовля Ісуса до Єрусалимського храму на сороковий день після народження. За юдейським законом, кожна первісткова дитина чоловічої статі мала бути посвячена Богові. У храмі їх зустрів праведний Симеон, якому було передбачено, що він не помре, доки не побачить Спасителя. Узявши Ісуса на руки, він виголосив свою знамениту молитву:

Це свято символізує зустріч Старого й Нового Завіту, а також людства з Богом. Симеон і Анна уособлюють очікування народу на прихід Спасителя. Ісус приходить у світ як Світло для язичників і слава Ізраїля.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

День Ангела 2 лютого

2 лютого свої іменини відзначає володар такого імені як Василь.

Що не можна робити 2 лютого

Більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader