Дистанційне навчання: що вчитель може вимагати, а що ні
Дистанційне навчання: що вчитель може вимагати, а що ні

Дистанційне навчання: що вчитель може вимагати, а що ні

Учитель зобов’язаний допускати учня до онлайн-уроку, навіть якщо той запізнився. Відмова в доступі вважається порушенням закону та може призвести до відповідальності для педагога.

Як пояснив юрист ГО "БАТЬКИ SOS" Роман Бондаренко у коментарі для "Нової української школи", це правило діє не лише для дистанційного навчання, а й для очних занять. Якщо учень приходить із запізненням, учитель не має права заборонити йому участь у занятті.

Діти дивляться у ноутбук / фото: Pixabay

Це пов’язано з тим, що Конституція України гарантує кожному право на освіту, а загальна середня освіта є обов’язковою. Рішення Конституційного суду від 4 березня 2004 року підтверджує, що держава повинна забезпечити доступність освіти для всіх дітей без обмежень.

Таким чином, недопуск школяра на урок через запізнення вважається порушенням його права на освіту.

Діти в школі, osvitoria

Раніше Бондаренко також зазначав, що вчитель не має права забирати телефон у дитини під час занять чи перерви, оскільки це є приватною власністю і відповідно захищається законом.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що історія України чи всесвітня? Школярі губляться між подіями — вчителі пропонують радикальне рішення

Вам буде цікаво дізнатися топ-10 корисних ідей для батьків: як зайняти дитину після школи

Джерело матеріала
loader