Будинок стоїть на неприватизованій землі: юристка розповіла, чи зможе власник його продати
Будинок стоїть на неприватизованій землі: юристка розповіла, чи зможе власник його продати

Будинок стоїть на неприватизованій землі: юристка розповіла, чи зможе власник його продати

Без права власності, права постійного користування чи оренди здійснити продаж будинку не можна.

Юристка Анастасія Блинду в інтерв’ю для 24 Каналу роз’яснила основні правила продажу нерухомості в таких умовах. Згідно зі статтями 9-10 Земельного кодексу України, земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав лише після її формування, внесення даних до Державного земельного кадастру та реєстрації права власності на неї.

28 жовтня 2021 року набув чинності закон, який встановив принцип єдиної правової долі для земельної ділянки та об’єкта нерухомості, розташованого на ній. Це означає, що при продажу будинку, власник також повинен одночасно передати покупцю права на земельну ділянку, на якій цей будинок розташований. При цьому, зміни стосуються не тільки приватних земель, а й земель державної чи комунальної власності.

Для того, щоб відчужити будинок, потрібно, щоб земельна ділянка мала кадастровий номер, а також була правильно оформлена. Якщо ділянка була виділена до 2002 року і не мала кадастрового номера, власнику необхідно звернутися до інженера-землевпорядника для оформлення технічної документації та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. При цьому, якщо будинок розташований на земельній ділянці, що належить державі або громаді, новий власник після реєстрації права власності на будинок повинен звернутися до органу місцевого самоврядування для оформлення права на землю.

Останні новини України:

Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.

Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.

Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.

Теги за темою
Земля
Джерело матеріала
loader