НАТО не зможе захистити Європу без залучення США – генсек Альянсу
НАТО не зможе захистити Європу без залучення США – генсек Альянсу

НАТО не зможе захистити Європу без залучення США – генсек Альянсу

НАТО не зможе захистити Європу без залучення США – генсек Альянсу

Причиною цьому є й війна в Україні, розв'язана росіянами.

НАТО як організація не впорається із захистом Європи без залучення США. Таку думку висловив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте під час спільної з британським прем’єром Кіром Стармером пресконференції, передає «Голос Америки».

«НАТО, чи як там ця організація тоді називатиметься, без США – з багатьох причин вона не працюватиме», – відповів Рютте на запитання про те, чи варто Європі почати планувати власну майбутню оборону, яка б, можливо, не включала Сполучені Штати, з огляду на нещодавні зауваження президента Дональда Трампа щодо бажання придбати Гренландію, а також запровадження ним тарифів проти Канади. 

Однією з підстав для цього Рютте вважає широкомасштабну війну РФ проти України. Адже ситуація в Україні, за словами генсека НАТО, має геополітичний масштаб і наслідки будуть відчутними далеко за межами країни.

«Якщо дивитися на Україну, то це не тільки Україна і Росія. Тут все досить погано. Це геополітичне явище, яке триває. І США це усвідомлюють, і європейська сторона НАТО це усвідомлює. Це Китай, Північна Корея, Іран – усі вони пов’язані з Росією. Тож це геополітичне явище, яке зараз відбувається в Україні. Тому Україна має перемогти не лише заради України насамперед, а й через геополітичні наслідки. Я знаю, що таке саме мислення все ще поширене в США, в тому числі в Білому домі», – зазначив Рютте.

Президент США Дональд Трамп тисне на союзників по НАТО з вимогою підвищити оборонні витрати до 5% ВВП — такого показника поки не досягла жодна з 32 країн Альянсу, включно зі Штатами. Деякі аналітики та чиновники вважають, що витрати у 5% ВВП на оборону можуть бути політично та економічно неможливими майже для всіх членів НАТО, оскільки це вимагатиме мільярдів доларів додаткового фінансування. 

Микола Гаврись у статті «5% ВВП на оборону для європейських країн: наскільки така вимога Дональда Трампа є реалістичною» аналізував, як вимога Трампа про 5% ВВП вплине на європейські країни, які звикли до соціальних бюджетів, і чи можуть демократичні держави конкурувати з автократіями у військових витратах.

Джерело матеріала
loader
loader