Єдина мова, яку розуміє Трамп — це мова сили — Politico
Єдина мова, яку розуміє Трамп — це мова сили — Politico

Єдина мова, яку розуміє Трамп — це мова сили — Politico

Єдина мова, яку розуміє Трамп — це мова сили — Politico

З приходом до влади Трампа порядок, заснований на правилах, більше не існує.

Кілька тижнів тому, коли прем'єрка Данії Метте Фредеріксен говорила з президентом США Дональдом Трампом про його наполягання на приєднанні Гренландії до Америки,телефонна розмова пройшла не дуже добре. Вона зрозуміла занепокоєння Америки щодо оборони, але знову повторила, що Гренландія не продається. Трамп на це не погодився.

Дзвінок між цими двома однаково впертими лідерами виявив не лише зіткнення інтересів, але й зіткнення реальностей: реальність Фредеріксен — це порядок, заснований на правилах, світ, де очікується, що країни дотримуватимуться договорів, правил і норм. Тоді як реальність Трампа — це світ політики сили, де сильні роблять те, що хочуть, а слабкі — навіть країни-союзники — роблять те, що повинні, зазначає Іво Даалдер, американський політолог, дипломат та консультант, а також колишній посол США в НАТО.

Трамп не сприймає закони, правила та норми як обмеження для своїх дій. Він усе життя боровся з людьми в судах і розглядає світ як гру з нульовою сумою, де є лише переможці та переможені. Як колишній президент, він відмовився визнати свою поразку на чесних виборах і називав будь-які спроби притягнути його до відповідальності "полюванням на відьом", вважає політолог.

"Сьогодні він — президент, який за перші два тижні підписав безліч указів, маючи на меті не лише змінити чинні закони й регуляції, а й підірвати основні конституційні принципи, такі як контроль Конгресу над бюджетом, обов’язок президента виконувати закони та навіть традиційні основи американського громадянства", — пише Даалдер.

Він додає, що для того, щоб Данія чи інші країни домоглися свого, їм доведеться говорити з Трампом мовою сили.

"Таким чином, повернення політики сили вимагає від Данії та інших європейських союзників зменшити свою залежність від США і збільшити ціну неприйнятної поведінки. Гренландію може бути важко захистити, якщо Трамп захоче застосувати військову силу, але розгортання військ і залучення союзників змусить Білий дім подумати двічі. Те ж саме стосується і відповіді на тарифи та інші торговельні заходи, якими погрожує президент США", — підсумував політолог.

Про те, як Гренландія стала стратегічним об’єктом у глобальній конкуренції, читайте у статті "Навіщо Трампу й Росії "війна" за Гренландію" Нікіти Зубенко.
 

Джерело матеріала
loader