Президент Колумбії шокував усіх заявою про те, що "кокаїн не гірший за віскі"
Президент Колумбії шокував усіх заявою про те, що "кокаїн не гірший за віскі"

Президент Колумбії шокував усіх заявою про те, що "кокаїн не гірший за віскі"

Президент Колумбії шокував усіх заявою про те, що "кокаїн не гірший за віскі"

Така позиція глави держави вже викликала хвилю коментарів у різних політичних секторах країни.

Неоднозначну заяву зробив президент Густаво Петро в розпал безпрецедентної ради міністрів (її ще назвали «хаотичною»), що відбулася в Каса-де-Наріньйо, засідання якої за розпорядженням президента транслювалося в прямому ефірі.

У своїй довгій промові, повідомляє видання Semana, колумбійський президент викликав дебати в країні, прямо заявивши, що «кокаїн не гірший за віскі».

Така позиція глави держави вже викликала хвилю коментарів у різних політичних секторах країни, особливо з приводу боротьби уряду з наркотиками, оскільки, що цікаво, політика адміністрації Петро спрямована на боротьбу з нелегальною економікою великих наркоторговців.

Він викликав шок своєю дивною тезою: «Цей бізнес можна було б легко ліквідувати, якби у світі легалізували кокаїн. Він продавався б як вино. Гроші пішли б на те, щоб діти, як це відбувається сьогодні, не пили вино, не вживали алкоголь і не курили. У Колумбії ми більш-менш досягли успіху в цьому», - заявив Петро.

«Тепер вейпери, які гірші за сигарети, перехоплюють ініціативу, тому що вони легальні. Так і кокаїн заборонений, тому що його виробляють у Латинській Америці. А не тому, що він гірший за віскі. Так аналізують науковці. Кокаїн не гірший за віскі. А те, що отримали Сполучені Штати, тобто фентаніл, вбиває їх. А в Колумбії цього не роблять. Але він там є, і проти нього не проводиться жодної серйозної політики», - наполягав він.

І нарешті, він стверджував: «Отже, вони використовують фентаніл, щоб дістатися до Мексики. А фентаніл виявився фармацевтичним препаратом північноамериканських транснаціональних корпорацій, які стали поставляти його для ведення бізнесу».

«І люди, які вживали його, стали залежними, тому що він викликає сильне звикання і вбиває. Тож тепер у всьому «винні» мексиканці», - зазначив колумбійський лідер.

Нагадаємо, виробництво і торгівля кокаїном вважаються головною рушійною силою майже 60-річного збройного конфлікту в Колумбії, унаслідок якого загинули понад 450 тисяч осіб і мільйони залишилися без домівок.

До речі, Колумбія продовжує лідирувати у світі з виробництва кокаїну (так само як і з вирощування коки).

Додамо, що Трамп у неділю, 26 січня, запровадив мито на всі товари з Колумбії та санкції проти цієї країни. Зокрема, запроваджено 25% мита (які за тиждень становитимуть уже 50%), візові санкції, заборону поїздок посадовців Колумбії до США і не тільки.

До речі, 7 серпня 2026 року в Каса-де-Наріньо з'явиться ще один мешканець, який змінить Густаво Петро. Новий президент Колумбії обійматиме свою посаду до того ж місяця 2030 року.

Джерело матеріала
loader
loader