Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
Mercedes-Benz подав у Патентне і товарне бюро США заявку на реєстрацію чергової інновації. Мова йде про технології, яка дозволить змінювати зовнішній вигляд колісних дисків одним натисканням кнопки.
Згідно з патентом, у колеса майбутніх моделей німецької марки будуть вбудовані екрани. Вони покриватимуть всю поверхню колеса, бо інтегрувати їх мають намір поверх спиць. Виводити зображення можна на колеса як за допомогою мультимедійної системи, з якою вони пов’язані, так і безпосередньо при натисканні на їх сенсори. Крім картинки можна встановлювати і короткі відео. Відображатися вони будуть тоді, коли автомобіль знаходиться в русі.
Для захисту сенсорного дисплея від дорожнього сміття та інших пошкоджень додадуть ударостійкий корпус або захисний шар. Зображення або відео будуть завантажені в пам’ять автомобіля або можуть бути згенеровані користувачем автоматично. Це можуть бути як якісь неординарні і футуристичні малюнки, так і більш прості, наприклад, прапори країн. Ще можна виводити привітальні написи.
Генерувати зображення можна навіть за допомогою голосового помічника AI «Привіт, Мерседес». Саме він допоможе створювати їх у певному стилі. Наприклад, «Створити колеса в стилі 1930 року» або «Зробити колеса схожими на ті, що на AMG ONE». Також можна втілити в життя більш безглузді ідеї, наприклад, колесо для хом’яка всередині з анімованим персонажем, що біжить.
Відзначається, що колеса моделей ще будуть оснащені гироскопами та іншими датчиками, які дозволять визначати рух, обороти в хвилину, швидкість і прискорення транспортного засобу. Камери у пристрої можна використовувати для надсилання зображень в салон, що дозволить мати переваги при парковці або їзді по бездоріжжю. Вони також могли б працювати як ліхтарі в темний час доби.
Ще колеса можуть світитися певним кольором, коли використовується векторизація крутного моменту, та блимати червоним кольором при різкому гальмуванні. У патенті наголошується, що колеса можуть містити датчики для перевірки вирівнювання та балансування або для надання даних GPS для кожного колеса. Що стосується підзарядки, то вона, ймовірно, буде здійснюватися бездротовим способом, шляхом рекуперації енергії при гальмуванні або при від’єднанні і підключенні пристроїв.
В цілому, це будуть не просто екрани для відображення картинки, а складні пристрої, які можуть ще збирати дані. Коли Mercedes-Benz має намір застосувати цю технологію на своїх авто, поки невідомо. І взагалі чи з’явиться вона в серійному виробництві або так і залишиться на рівні патенту, теж неясно, пише видання Carmoses.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)