![Перший ухилянт покараний: в Україні застосували нове покарання через мобілізацію](https://thumbor.my.ua/2s2QdKHVK3ksx6MGfg3eG8wpRlY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F179bd14763013148c0b76b36cf739fcb.png)
Перший ухилянт покараний: в Україні застосували нове покарання через мобілізацію
"ТЦК як державні органи могли просто не закласти у кошторис фінанси на сплату судового збору за такими позовами - адже нововведення в законодавство про мобілізацію відбулись в середині 2024 року. Варто розуміти, що ця ситуація тимчасова - тож вже у 2025 році така стаття витрат мала б з’явитися в бюджетах ТЦК, відповідно, й збільшаться шанси на успіх в судах", - зазначає адвокатка Валентина Слободянюк.
До речі, юристи наголошують, що обмеження у праві керування автомобілем не є нововведенням - такий захід впливу активно практикується щодо боржників по аліментах.
І ще, за даними Опендатабот, наразі всі судові рішення у таких справах є повністю знеособленими. За словами адвокатки, хоча зараз у таких категоріях справ немає правових вимог щодо знеособлення даних учасників, обмеження доступу до реєстру відбувається для запобігання загрозам життю і здоров'ю суддів та учасників процесу на підставі звернень СБУ, уряду чи командування ЗСУ.
Це може бути пов'язано з планами законодавців закрити доступ до інформації про судові справи, що стосуються мобілізації. Відповідний законопроєкт уже пройшов перше читання у Верховній Раді.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна
![loader](/files/images/preloader.gif)