![Абітурієнтам дозволять не складати НМТ: хто зможе стати студентом](https://thumbor.my.ua/FPpVvJteU38IZrCxwAXVLts0whU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F714c15c4ca6a33c6a0bc0b430eaf6b02.jpg)
Абітурієнтам дозволять не складати НМТ: хто зможе стати студентом
У 2025 році деякі категорії вступників можуть бути звільнені від складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) за певних умов.
Так, Міністерством освіти і науки визначило пільгові категорії вступників, які можуть стати студентами ВНЗ на основі індивідуальної співбесіди, а не результатів НМТ.
Конкретний перелік пільгових категорій та умови звільнення від НМТ ще уточнюються, тому абітурієнтам слід слідкувати за оновленнями Міністерства освіти та науки. Однак попередньо відомо, що пільги зможуть отримати:
- учасники бойових дій та військовослужбовці;
- особи з інвалідністю або ті, хто має серйозні медичні показання;
- діти загиблих захисників України;
- абітурієнти, які вступають за квотою.
При цьому, крім пільговиків, є ще обставини, коли випускники не зобов’язані проходити Національний мультипредметний тест (НМТ).
Наприклад, якщо випускник 11 класу планує здобувати професійно-технічну або фахову передвищу освіту, то для отримання шкільного свідоцтва і подальшого вступу тест не потрібен. Ще б пак, в даному випадку вступ до профтехнічних закладів здійснюється на основі конкурсного відбору за свідоцтвами про повну середню освіту або за результатами співбесіди.
Ще один виняток - бажання здобути другу вищу освіту.
Так, для тих, хто вже має вищу освіту та планує здобути другу вищу освіту за контрактною формою, також не обов’язково складати НМТ. У цьому випадку приймальна комісія закладу вищої освіти зазвичай організовує фаховий іспит, результати якого є основою для вступу.
Крім того, жодного впливу на результат поступання не має мультипредметний тест за кордоном. Однак деякі іноземні університети починають враховувати його результати під час відбору студентів. Щоб уникнути непорозумінь, важливо заздалегідь ознайомитися з вимогами конкретного навчального закладу та країни, оскільки правила прийому можуть суттєво відрізнятися.
Раніше ми розповідали, що реформи у дитячих садочках: які зміни у роботі та чи піднімуться зарплати вихователям
Також, канікули за новими правилами: скільки днів відпочинку залишили школярам
![loader](/files/images/preloader.gif)