![Що робити, якщо телефон почав зависати: як безпечно прискорити його роботу](https://thumbor.my.ua/0hIyRB1i8kFpTI_NwzI-99iYinU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F5feea8033b11718ee6b16fba764c1e6d.png)
Що робити, якщо телефон почав зависати: як безпечно прискорити його роботу
Нерідко спочатку новий телефон працює швидко і плавно, але згодом його продуктивність помітно падає.
Програми запускаються повільно, інтерфейс стає "задумливим", і навіть прості дії починають гальмувати. Причини такого уповільнення можуть бути різні. Потрібно наперед знати, чому це відбувається і як із цим боротися.
Оновлення можуть призводити до того, що смартфон починає працювати повільніше, оскільки нові версії ОС потребують більше ресурсів. Наприклад, смартфони, що випускалися у 2014 році, не зможуть ефективно працювати з новими версіями Android.
Ви можете відмовитися від оновлень та залишити стару версію ОС. Однак це призведе до несумісності з новими програмами та втратою доступу до нових функцій.
З розвитком технологій розробники орієнтуються на нові пристрої та оптимізують свої програми для сучасних характеристик. Це призводить до того, що багато програм на старих пристроях починають працювати повільно і споживати більше системних ресурсів. Наприклад, мобільний браузер Chrome з кожним оновленням стає все більш "ваговитим", займаючи значну кількість пам'яті.
Можна також відмовитися від оновлень програм і продовжувати використовувати їх старі версії. Найкращий варіант – користуватися полегшеними версіями популярних додатків. Наприклад, Facebook Lite або Opera Mini та іншими спрощеними версіями програм.
Вимкніть непотрібні віджети та живі шпалери, видаліть програми, які не використовуєте. Також корисно перевіряти список фонових програм і за необхідності зупиняти ті, які вам не потрібні.
Коли вбудована пам'ять пристрою заповнюється майже до краю, його продуктивність значно зменшується. Для нормальної роботи системи важливо, щоб хоч би 25% пам'яті залишалося вільними. Інакше система працюватиме повільно, а знос пам'яті прискориться.
Переносьте дані, такі як музика, фільми, фотографії, на карту SD (якщо вона підтримується). Хмарні сховища є ідеальним способом зберегти фотографії, особливо якщо їх багато. Не забувайте очищати файли кеша та періодично звільняти місце на пристрої.
Якщо ваш смартфон не підтримує SD-картки, періодично видаляйте непотрібні програми та файли, щоб уникнути перевантаження пам'яті.
Останні новини України:
Що не можна тримати поряд із телефоном: перелік речей, які можуть пошкодити телефон.
Українців закликали споживати менше електроенергії: до Міненерго пояснили, як це зробити.
Взимку може бути відключення світла: у ДТЕК назвали єдину умову.
![loader](/files/images/preloader.gif)