![КНДР може почати виробництво простих, але небезпечних російських дронів – ЗМІ](https://thumbor.my.ua/QPbN4uTm6IIIfyEhG96eykXwTPk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F7c5b1a13ccf8bd355c66d711dd2aa9af.jpg)
КНДР може почати виробництво простих, але небезпечних російських дронів – ЗМІ
Москва знайшла варіант співпраці, запропонувавши Пхеньяну налагодити серійне виробництво безпілотників у промислових масштабах.
У межах військової співпраці з Росією Північна Корея планує налагодити виробництво безпілотників, що може суттєво посилити російські атаки на полі бою. Водночас ймовірніше за все, у КНДР будуть виробляти не Shahed-136 чи "Ланцети", а значно простіші, але ефективні дрони-камікадзе.
Про це пишуть Defense Express.
Що відомо про виробництво дронів у КНДР?
Ще у 2023 році Північна Корея демонструвала власні розробки безпілотників-камікадзе, які мали візуальну схожість з ізраїльськими Harop (від Israel Aerospace Industries) та Hero 400 (від Uvision). Однак ці дрони були лише зовнішніми копіями, не маючи важливих функціональних особливостей, наприклад, системи пасивного радіолокаційного наведення, як у Harop.
У грудні Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив, що КНДР розглядає можливість постачання Росії не тільки особового складу, а й додаткового озброєння, включно з дронами-камікадзе. Водночас таких постачання поки не зафіксовано, а північнокорейські копії безпілотників викликають сумніви у російських військових.
Однак Москва знайшла альтернативний варіант співпраці, запропонувавши Пхеньяну налагодити серійне виробництво безпілотників у промислових масштабах.
Які дрони можуть виробляти в КНДР?
З огляду на обмежені технологічні можливості КНДР, найімовірніше, Пхеньян вироблятиме просту та дешеву авіацію для ударних операцій. Йдеться не про високотехнологічні Shahed-136 чи "Ланцети", а примітивні, але масові моделі, які використовують мінімальні ресурси та прості матеріали.
Серед можливих варіантів:
- "Молния" – безпілотник, який має максимально просту конструкцію, але здатний переносити протитанкові міни ТМ-62 як бойову частину.
- "Привет-82" – ще один фанерний дрон, який може завдавати ударів на відстань до 30 км.
- "Гербера" – спочатку проєктувався як хибна ціль, але тепер оснащується бойовою частиною до 5 кг. Його корпус виготовлений із пінопласту, що робить виробництво надзвичайно дешевим.
Звідки надходитимуть компоненти?
Хоча корпуси дронів будуть виготовляти в КНДР, всі ключові компоненти (наприклад, двигуни, електроніка, навігаційні системи) надходитимуть з Китаю. Це забезпечує стабільні постачання та спрощує логістику для Росії.
Ключова перевага такого виробництва – простота збірки. Дрони створюються з широкодоступних матеріалів, тому не потребують складних технологій чи висококваліфікованих фахівців. Виробництво можна організувати на базі дешевої робочої сили, що робить його привабливим для КНДР.
Запуск виробництва навіть простих ударних дронів у КНДР може значно посилити можливості Росії. Велика кількість таких безпілотників створює загрозу масових атак, які ускладнять роботу української ППО та додадуть проблем у тилових районах.
Читайте також:
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)