![Рятували "Богдану" під обстрілами: боєць ЗСУ розповів про ремонт техніки на передовій](https://thumbor.my.ua/3IuFYpbGoV5Tq8cyBVO-NhiZeQk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F0f70f1f4d32b9ae9355d2982ebff18a9.jpg)
Рятували "Богдану" під обстрілами: боєць ЗСУ розповів про ремонт техніки на передовій
Ремонтні роботи пов'язані з постійним ризиком, а в деяких випадках відновлювати техніку доводиться буквально під обстрілами противника.
В умовах постійних бойових дій відновлення військової техніки стає ключовим фактором успішного виконання завдань. Про те, як це вдається українським захисникам розповів в інтерв'ю АрміяInform командир ремонтного підрозділу 48-ї окремої артилерійської бригади з позивним "Султан".
За словами командира, його підрозділ складається з трьох взводів. Перший взвод займається ремонтом стрілецького та артилерійського озброєння, крім САУ "Богдана". Річ у тім, що ці установки перебувають на сертифікаційній гарантії заводу-виготовлювача, тож будь-які складні ремонти проводять тільки фахівці заводу.
"Якщо зламався двигун, коробка передач або ще що-небудь у ходовій частині або якісь недоліки в роботі артозброєння на "Богдані", туди не можна лізти. Там стоять гарантії від заводчан, і якщо туди "полізти", будуть претензії від виробника, і ремонт не буде вже безкоштовним", — пояснив "Султан".
Тому майстри бригади можуть робити тільки дрібний ремонт. Наприклад, в одному з епізодів під час обстрілу осколком було пошкоджено паливний бак однієї з установок. Здавалося б, це нескладний ремонт, але проблему потрібно усунути оперативно, щоб САУ швидко покинула вогневу позицію для подальшого обслуговування.
Ремонт під обстрілами
Другий взвод відповідає за ремонт автомобільної техніки бригади, а третій — за евакуацію пошкоджених машин. Іноді ремонт доводиться проводити просто під обстрілами.
"У разі якщо немає можливості швидко евакуювати техніку або йдуть інтенсивні ворожі обстріли, іноді доводиться ремонтувати техніку і в таких складних умовах", — розповів командир.
Одного разу був випадок, коли майстрам довелося рятувати цінне обладнання "Богдани" буквально під шквальним вогнем противника. САУ загорілася, один із бійців дістав важке поранення, але завдання було виконано.
Важливо Бойова робота "Богдани": бійці розповіли, які переваги в української САУ (фото)За словами "Султана", для таких випадків у наявності є спеціалізована машина-майстерня на колесах, яка оснащена інструментами, генератором, зварювальним апаратом тощо. І хоча підрозділ поки що не має у своєму розпорядженні техніки для евакуації великогабаритних машин, але евакуація легкої техніки можлива навіть із болотистої місцевості.
"Того дня хлопці працювали неподалік і швидко приїхали. Разом з екіпажем рятували все, що можна було врятувати в цій машині", — додав командир.
Раніше повідомлялося, як українські бійці захопили у противника бронеавтомобіль "Лінза" і переобладнали на бригадну командно-штабну машину. Водночас через великі габарити й помітність броньовика його рідко використовують ближче, ніж на 20-30 км від лінії фронту.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)