![Несе 12 дронів на оптоволокні: у РФ створюють вантажівку для управління БПЛА "Цербер"](https://thumbor.my.ua/uaVfqRshxNwUDDbyvzkdpgzVPc4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Faedd0fca32d921860d6da66d3a54ca51.jpg)
Несе 12 дронів на оптоволокні: у РФ створюють вантажівку для управління БПЛА "Цербер"
За словами росіян, БПЛА комплексу "Цербер" пов'язані між собою і можуть діяти як рій завдяки штучному інтелекту.
У РФ заявили про роботу над системою "Цербер", призначеною для управління оптоволоконними безпілотними літальними апаратами. Про це пише російське видання "Известия".
Повідомляється, що 170-кілограмова система складається з платформи на базі вантажного автомобіля, що включає від 6 до 12 ангарів для безпілотників, пов'язаних з установкою оптоволоконними кабелями. Завдяки штучному інтелекту всі БПЛА можуть діяти як рій.
"Цербер" можна назвати базою для менших дронів. Вона для них і живлення, і мозок, і ангар. Це не просто літаючий каркас, а повноцінний центр управління. Усі БПЛА пов'язані між собою і взаємозамінні", — заявив гендиректор конструкторського бюро "КБ Реаніматор" Михайло Климчук.
За словами розробника, керувати комплексом може одна людина. Систему також можна запрограмувати на автономне виконання місії. У такому разі оператору потрібно лише спостерігати за роботою безпілотників і за необхідності коригувати її.
Важливо Невразливі перед РЕБ: як інженери з України створюють дрони на оптоволокні для ЗСУСамі БПЛА оснащені тепловізорами, нічною і денною камерами, а також пристроями для скидання до п'яти боєприпасів. Заявлене призначення системи — спостереження з можливістю призначення ударів. У РФ стверджують, що дрони можуть збивати ракети тараном, а також відстрілювати теплові пастки.
Зі свого боку завлабораторією "Кіберфізичних систем" ІПУ РАН Роман Мещеряков зазначив, що слабким місцем системи є база. За його словами, вона буде основною метою для знищення.
Наразі розробники перебувають на етапі виробництва окремих комплектуючих, деталей і агрегатів комплексу. Очікується, що перший дослідний зразок буде продемонстровано в серпні на форумі "Армія-2025".
Нагадаємо, український проєкт "Небо Перемоги" представив FPV-дрон-камікадзе "Громило" з оптоволоконним зв'язком, який уже довів свою ефективність у руках військових на передовій.
Також повідомлялося, що українська компанія "Роботизовані Комплекси" представила наземний безпілотник "Плющ", здатний нести ретранслятор і системи РЕБ.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)