Укргідрометцентр спростував інформацію про "пилову хмару" над Україною
Укргідрометцентр спростував інформацію про "пилову хмару" над Україною

Укргідрометцентр спростував інформацію про "пилову хмару" над Україною

Укргідрометцентр заперечив повідомлення про забруднення в атмосфері над Україною та "пилову хмару", яка наближається. Зокрема, це стосується інтернет-сервісу Ventusky. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

- Ventusky, як і інші подібні сервіси, використовує чисельні моделі та глобальні бази даних, які не оновлюються миттєво. Оновлення цих баз відбувається раз на кілька років, а в нашому випадку — вже понад 11 років не оновлюється, - йдеться в повідомленні.

Для прогнозів забруднення повітря моделі використовують дані з глобальних баз (EDGAR, CAMS), де раніше були зафіксовані українські заводи, ТЕС та інші джерела викидів. Згідно з картою Ventusky, система досі враховує підприємства, як Азовсталь або Новокаховський електромашинобудівний завод, які вже не працюють. Подібні неточності є по всій Україні, де багато підприємств зупинені або знищені.

Фахівці зазначили, що Україна не оновлює ці дані через безпекові причини. Зазвичай країни вносять корективи в глобальні бази для точнішого прогнозу забруднення, але це потребує передачі інформації про всі діючі підприємства, їхні потужності та типи викидів. В умовах війни це неможливо.

- Наразі найдостовірнішими є фактичні вимірювання з наземних постів та супутниковий моніторинг. Станом на 11 лютого вони не фіксують пил в атмосфері над Україною, і умов для його надходження з інших регіонів у найближчі дні також немає, - йдеться в повідомленні.

  • 10 лютого дані експерти, посилаючись на дані порталу Ventusky, повідомили, що найближчими днями в Україні значно погіршиться якість повітря. Країну накриє хмара брудного повітря: на деяких територіях країни повітря буде нездорове, а на деяких - дуже нездорове. 
  • 5 лютого спеціалісти попереджали, що західні області можуть зіткнутися з погіршенням якості повітря через переміщення забрудненої хмари пилу, що надходить із західного напрямку, у тому числі з території Польщі.
Теги за темою
Екологія
Джерело матеріала
loader
loader