Трамп заявив, що говорив із лідером Китаю Сі Цзіньпіном уже після інавгурації
Трамп заявив, що говорив із лідером Китаю Сі Цзіньпіном уже після інавгурації

Трамп заявив, що говорив із лідером Китаю Сі Цзіньпіном уже після інавгурації

Трамп заявив, що говорив із лідером Китаю Сі Цзіньпіном уже після інавгурації

Політик заявив, що знає Сі Цзіньпіна та Кім Чен Ина "краще за всіх".

Президент США Дональд Трамп розповів, що спілкувався з лідером Китаю Сі Цзіньпіном уже після своєї інавгурації, яка відбулася 20 січня. Його заява пролунала на тлі нових торговельних обмежень Вашингтона проти Пекіна.

Відповідаючи на запитання журналіста в інтерв’ю Fox News, чи контактував Трамп із очільником Китаю, він сказав: "Так, я говорив з ним". Політик додав, що має "дуже хороші особисті стосунки" із Сі Він сказав, що також знає лідера Північної Кореї Кім Чен Ина "краще за будь-кого". цитує його слова The Hill.

Водночас Трамп зазначив, що "не поспішав" телефонувати до Пекіна після введення 10-відсоткових мит на китайські товари минулого тижня. Раніше він відклав підвищення тарифів на імпорт із Канади, а також Мексики, яке мало зрости до 25%, а згодом підписав указ, що тимчасово звільняє дешеві китайські товари від нових митних обмежень.

Крім того, у понеділок Трамп підписав низку розпоряджень про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію в США. Документи також спрямовані на боротьбу зі спробами Китаю та Росії уникнути санкцій.

У відповідь на дії США Пекін запровадив 15-відсоткові мита на американський скраплений природний газ і вугілля, а також 10-відсоткові мита на сиру нафту, пікапи, сільськогосподарську техніку та великовантажні автомобілі.

На цьому тлі Трамп заявив, що вже цього тижня його адміністрація може ввести нові "взаємні" тарифи, пояснюючи це прагненням до справедливих торговельних відносин. За його словами, дзеркальні мита є більш збалансованим підходом порівняно з фіксованими ставками.

Дональд Трамп веде США новим шляхом митних бар'єрів і торгових воєн. Його стратегія ‒ повернення економіки на рідну землю, блокування дешевого імпорту та відновлення виробничого потенціалу.

Проте цей новий шлях, на переконання Олексія Куща, веде і до глобальної фрагментації, де країни, що залишаться поза блоками США, ризикують узагалі загубитися на світовій мапі. Про це фінансовий аналітик пише у статті "Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери".

Джерело матеріала
loader
loader