![Кішку, як у Карла Лагерфельда, продають в Україні за $500](https://thumbor.my.ua/l7Z3a3VDjC3auZlcrmUBkWYKjOU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F8449b62566075c5ee1afa843be70a6b5.jpg)
Кішку, як у Карла Лагерфельда, продають в Україні за $500
Бірманська кішка – аристократка серед котів, улюблениця модельєрів та соцмереж
Породи котів, що походять з Азії часто відрізняються особливою зовнішністю. Бірманська кішка, або "Священний кіт Бірми" (Sacred Birman, SBI), — це довгошерста порода з виразними темно-блакитними очима та унікальним забарвленням.
Таку породу відрізняють світле тіло з контрастними мітками на морді, вухах, кінцівках і хвості, а також білі "панчішки" на лапах, що надають їй особливого шарму. Кішка має особливі очі, завжди рівного темно-блакитного кольору. Саме така кішка була у відомого дизайнера Карла Лагерфельда.
Бірманські кошенята в Україні
Кошенята цієї рідкісної породи можна придбати в Кременчуці за 500 доларів США (близько 20,7 тисяч гривень). Вони ласкаві, грайливі, привчені до лотка та дряпалки, мають всі необхідні щеплення, міжнародний ветпаспорт, чіп та родовід FIFe, йдеться в оголошенні.
Знайти подібне кошеня можна і набагато дешевше — за 3 000 грн. Однак воно навряд чи буде мати підтвердження чистоти породи.
Історія та особливості породи
Забарвлення бірманської кішки світле, з майже білою нижньою частиною. Характерні темні мітки розташовані на морді (утворюючи маску), вухах, кінцівках і хвості. Маска повинна покривати всю морду, включно з щоками, і плавно з'єднуватися з вухами. Перехід між мітками й основним фоном чіткий, контрастний і добре виражений.
Порода була визнана у 1925 році у Франції, а з 1959 року бірманських котів почали розводити і в США. Вони відомі не лише своїм шовковистим хутром, а й аристократичним походженням.
Бірманська кішка в світі моди
Легендарний дизайнер Карл Лагерфельд мав улюбленицю-бірманку на ім'я Шупетт, яку йому подарував модель Батист Джіабіконі у 2011 році. Ця пухнаста аристократка швидко стала справжньою зіркою: її соцмережі у Twitter та Instagram зібрали тисячі шанувальників.
Книга "Шупетт: Приватне життя кішки зі світу високої моди" розкрила її розкішний спосіб життя. Виявилося, що для Шупетт готували вишукані страви власні кухарі, а в подорожах приватним літаком її супроводжували "придворні дами".
![loader](/files/images/preloader.gif)