!["Гармата творить дива": екіпаж танка PT-91 розповів про бойову міць польської машини](https://thumbor.my.ua/T8Qdwnt2QsoQpDDGzAtmJ4C42aI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F9faae4c4cbf5438e33e4453417065e20.jpg)
"Гармата творить дива": екіпаж танка PT-91 розповів про бойову міць польської машини
За словами українських бійців, танк здатен виконувати на полі бою ті завдання, які не під силу навіть артилерії. Однак для цього необхідно "відчувати" бронемашину і діяти злагоджено.
Екіпаж танка PT-91 Twardy, отриманого від Польщі, розповів про переваги машини під час виконання бойових завдань. Зокрема, бійці 117-ї ОМБр на Запорізькому напрямку відзначили вогневу міць польського танка, який здатний знищити позиції супротивника з дистанції в 300 метрів. Про це 12 лютого повідомили в Defence24.
Український екіпаж загалом позитивно відгукувався про "Твердий", відзначаючи міць 125-мм танкової гармати, надійність силового агрегату PZL-Wola S-12U, і сучасну систему управління вогнем, яка у поєднанні з тепловізором дає змогу вести точний вогонь на далеких дистанціях.
"Танкова гармата калібру 125 мм, що стріляє прямим наведенням, здатна творити справжні дива. Уявіть, що танк перебуває за 200-300 метрів від ворожого укриття і "підриває" його — що відчуватиме противник? Танк — це потужна машина, і він зробить роботу, яку не зможе зробити ніхто інший — ні міномети, ні артилерія", — підкреслив український танкіст.
Тим часом самі характеристики машини не гарантують перевагу на полі бою — важливий бойовий досвід, навички, злагодженість дій, а також необхідно "відчувати" бронемашину. Якщо знехтувати цим, то навіть найнадійніше та найефективніше обладнання не принесе результату.
Тож командир екіпажу з позивним "Цезар" відзначив підготовку бійців, яку проходили під керівництвом польських фахівців.
Екіпаж також розповів, наскільки важливо правильно перевірити машину перед вступом у бій, оскільки будь-яка несправність може вивести її з ладу. Вони згадують ситуацію, коли під час наближення до російських позицій на відстань 100 метрів і здійснення пострілу їм довелося негайно відступити через виявлення невстановленої поломки.
Також важливо адекватно оцінювати загрози з боку противника, оскільки в сучасній війні у танка багато ворогів — від безпілотників типу "Ланцет" до протитанкових комплексів "Корнет" і мін. Щоб зменшити ризики, PT-91 був оснащений додатковими модулями динамічного захисту "Контакт-1" і "Ніж" та захисними екранами.
Раніше українські танкісти розповіли про особливості модернізованих танків PT-91 Twardy. За словами бійців, машина має відмінності від радянських Т-72, зокрема оптику, двигун та інші системи.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)