В Україні проведуть масштабне міжнародне оцінювання школярів PISA
В Україні проведуть масштабне міжнародне оцінювання школярів PISA

В Україні проведуть масштабне міжнародне оцінювання школярів PISA

В Україні проведуть масштабне міжнародне оцінювання школярів PISA

Результати дослідження Україна отримає восени 2026 року. Водночас в цьогорічному зрізі візьмуть участь не всі регіони.

Міністерство освіти і науки України погодило  проведення в українських школах основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025», повідомив Український центр оцінювання якості освіти.

Так, із 17 березня по 4 травня майже у 300 закладах загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти відбудеться тестування й анкетування 15-річних підлітків у межах основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025. До участі в моніторингу міжнародна агенція Westat відбере понад 10 000 українських учнів і студентів, які згодом на міжнародному рівні представлятимуть понад 300 тисяч своїх ровесників.

Водночас  через окупацію та безпекові ризики до вибірки під час оцінювання не включатимуть заклади освіти з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської області та РА Крим. Тому  в основному етапі братимуть участь 15-річні підлітки із закладів освіти лише 17 регіонів. Основний етап PISA-2025 проводитимуть в комп’ютерних класах закладів, де навчаються учасники тестування.

В межах PISA оцінюватимуть компетентність 15-літніх учнів у трьох ключових галузях: математиці, читанні та природничо-науковій освіті. У фокусі цьогорічного циклу PISA буде природничо-наукова галузь, яка вже була основною в циклах 2006 та 2015 років. Це означає, що більшість учнів і студентів, відібраних для участі в оцінюванні, виконуватиме, крім іншого, завдання з природничо-наукових дисциплін.

Також цього року під час  PISA-2025 проводитимуть оцінювання на визначення здатності підлітків ефективно використовувати цифрові технології та ресурси як у навчанні, так і в повсякденному житті. Зокрема цим оцінюванням буде охоплено такі аспекти, як уміння знаходити, аналізувати та критично оцінювати інформацію із цифрових джерел, здатність застосовувати цифрові інструменти для розв’язання реальних завдань, розуміння етичних норм поведінки в онлайн-середовищі та знання принципів безпечного використання цифрових технологій.

Додатково, завдяки підтримці ЮНІСЕФ Україна візьме участь в оцінюванні з іноземних мов, а саме з англійської мови.

Результати оцінювання PISA-2025Україна отримає восени 2026 року – вони покажуть  актуальні дані щодо успішності українських підлітків у світовому зрізі.  Частково ці дані відображатимуть, зокрема, і те, як тривала повномасштабна війна вплинула на освітні досягнення українських дітей.

Програма міжнародного оцінювання учнів (PISA) — міжнародне дослідження, координоване Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), у країнах-членах та країнах, що не є членами, з метою оцінювання освітніх систем шляхом вимірювання успішності 15-річних учнів в математиці, природничих науках та читанні. Вперше його провели 2000 року, і повторюють кожні три роки. Його метою є надання порівняльних даних задля допомоги країнам у покращення їхніх освітніх політик та результатів.

З початку наступного навчального року восьмикласники більше не зможуть навчатися в класах із поглибленим вивченням математики, фізики, хімії чи іноземних мов, чим буде порушено багаторічну традицію. Так передбачено реформою НУШ. Добре це чи погано?   В статті "Чому восьмі класи стануть випробуванням для реформи НУШ" це аналізує директорка столичного ліцею №179 Ірина Чернілевська-Бойко.

Джерело матеріала
loader
loader