![Антиурядові протести зупинили авіасполучення в Бельгії](https://thumbor.my.ua/lk8P-UcvSC7kdKkxb1MjUwlfT-Y=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F05a2b5b0d119527bb2ceaecc4dfc4189.png)
Антиурядові протести зупинили авіасполучення в Бельгії
Тисячі бельгійців вийшли на вулиці в четвер на знак протесту проти запланованої новим урядом пенсійної реформи в перший день багатоденного страйку, який зупинив все повітряне сполучення в країні.
Речник аеропорту Брюсселя заявив про скасування 430 рейсів у четвер.
Водночас він додав, що перебої в авіасполученні триватимуть лише один день.
Під час акції протестувальники тримали плакати з гаслами на кшталт "Ми не лимони", на деяких були латинські фрази, що є натаяком на прихильність нового прем'єр-міністра Барта де Вевера до використання латини за першої нагоди.
Очікується, що страйк також призведе до перебоїв у роботі громадського транспорту та пошти.
До протестів також приєдналися пожежники та військовослужбовці.
Запланована пенсійна реформа заохочує тих, хто працює після досягнення пенсійного віку і має 35 років стажу, тоді як достроковий вихід на пенсію без 35 років стажу загрожує штрафом.
Нова система є менш сприятливою для осіб з низьким рівнем доходів порівняно з попередньою, яка передбачала одноразову виплату залежно від тривалості трудового стажу.
Де Вевер вів переговори про формування п’ятипартійної коаліції за участю центристської франкомовної партії Les Engagés, франкомовного правоцентристського "Реформістського руху" (MR), нідерландськомовної центристської Християнсько-демократичної і фламандської партії (CD&V) та Vooruit ("Вперед").
31 січня п'ять партій досягли домовленості з ключового питання, яке нарешті відкрило шлях до формування уряду.
Домовленість стосувалася основних соціально-економічних заходів майбутнього уряду Бельгії.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)