Європа має дослухатись до США та збільшити витрати на власну оборону - фон дер Ляєн
Європа має дослухатись до США та збільшити витрати на власну оборону - фон дер Ляєн

Європа має дослухатись до США та збільшити витрати на власну оборону - фон дер Ляєн

Європа має зрозуміти аргументи у заявах американських посадовців, що пролунали минулого тижня, та погодитися з необхідністю збільшити витрати на власну оборону.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Багато з безпекових кіл у Європі були спантеличені і навіть занепокоєні коментарями, що були зроблені ключовою офіційною персоною США на початку цього тижня. Але... потрібно уникнути відчаю та галасу. Бо якщо ми вслухаємося у зміст цих тез, то не лише зрозуміємо, звідки вони походять, але визнаємо, що є певні зауваження, з якими ми можемо погодитися. Тому що як Сполучені Штати, так і Європапрагнуть покласти край кровопролиттю. Ми хочемо справедливого та тривалого миру. Ми хочемо бачити суверенну та заможну Україну. І Україна має отримати міцні гарантії безпеки», - наголосила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що Європа, без сумніву, має більше дбати про власну безпеку та значно збільшити витрати на оборону.

«Зараз 27 країн витрачають близько 2 відсотків від ВВП на оборону. І так, наші витрати піднялися від показника у 200 мільярдів євро до війни до 320 мільярдів минулого року. Але нам треба знову збільшити це число. Перехід від менш ніж двох відсотків витрат на оборону до показника понад 3 відсотки буде означати сотні мільярдів євро додаткового фінансування щороку. Тож нам потрібен сильний підхід», - сказала президент Єврокомісії.

За її словами, потрібно виявити суто європейський підхід до розв'язання проблеми зміцнення оборони й безпеки, зосередити зусилля й ресурси на досягненні мети, як це було під час пандемії. Це передбачає розробку та реалізацію спільних проєктів у сфері оборони, які дозволять підвищити координацію та взаємодію між країнами-членами, а також ефективність оборонних витрат.

Як повідомлялося, сьогодні в Мюнхені розпочалася щорічна безпекова конференція за участю світових лідерів та політиків, представників наукових кіл та громадськості, які обговорюватимуть найбільш гострі та актуальні проблеми світової стабільності й безпеки.

Фото: EPA-EFE

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader
loader