Кіберполіція розповіла про шахрайську схему з перевипуском SIM-карт
Кіберполіція розповіла про шахрайську схему з перевипуском SIM-карт

Кіберполіція розповіла про шахрайську схему з перевипуском SIM-карт

Шахраї застосовують соціальну інженерію, фішингові сайти та інші хитрощі, щоб змусити людину надати потрібні дані або здійснити певні дії. Однією з небезпечних злочинних схем є перевипуск SIM-картки без згоди її власника. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал Департаменту кіберполіції

- Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім’я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей, - йдеться в повідомленні.

Зловмисники навіть можуть спеціально дзвонити жертві з різних номерів, щоб потім використати їх для підтвердження перевипуску SIM-картки. Тому важливо знати, як захиститися від таких атак і які дії варто вжити у разі підозри на шахрайство.

У кіберполіції розповіли, як можна захистити себе:

  • Будьте обережні з дзвінками від "операторів". Не надавайте кодів чи особистих даних. У разі сумнівів телефонуйте оператору за офіційним номером. При підозрі на перевипуск SIM-карти негайно зверніться до служби підтримки, повідомте про підозрілу активність і заблокуйте віддалений перевипуск.
  • Перервіть шахрайський ланцюжок. На підозрілі дзвінки не реагуйте, натомість зателефонуйте знайомим чи родичам.
  • Забороніть віддалений перевипуск SIM-карти. Активуйте цю функцію через оператора – перевипуск буде можливий лише в офіційному магазині за наявності паспорта.
  • Окремий номер для фінансів. Використовуйте телефонний номер для банківських операцій, який не публікується у соцмережах чи оголошеннях.
  • Перейдіть на контрактне обслуговування. Прив’язка номера до паспорта ускладнює перевипуск SIM-карти без вашої присутності.

Також можна звернутися до оператора щодо додаткових заходів безпеки, як-от відеоверифікація чи підтвердження за паспортом. Деякі послуги можуть бути платними.

  • 7 лютого омбудсмен Дмитро Лубінець попередив родичів полонених і зниклих безвісти про нову схему шахрайства. Шахраї не сплять і щоразу вигадують нові схеми, аби нажитися на тих, хто чекає на своїх рідних із полону або розшукує безвісти зниклих.
  • Журналісти Коротко про вже попереджали українців про нові схеми шахрайства, які застосовують аферисти. Традиційно вони базуються на тому, щоб в різний спосіб виманити персональні дані у довірливої людини.
Джерело матеріала
loader
loader