Несподіване відкриття: хмари Юпітера мають не такий склад, як передбачалося
Несподіване відкриття: хмари Юпітера мають не такий склад, як передбачалося

Несподіване відкриття: хмари Юпітера мають не такий склад, як передбачалося

Нове дослідження показує, що хмари газового гіганта складаються не із замороженого аміаку, як вважалося раніше.

Астрономи розкрили одну з таємниць Юпітера, найбільшої планети в Сонячній системі. Виявилося, що верхні хмари газового гіганта, які створюють особливий вигляд цієї планети, складаються не із замороженого аміаку, а з суміші хімічних речовин. Дослідження опубліковано в Journal of Geophysical Research: Planets, пише SciTechDaily.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Багато років астрономи вважали, що верхні хмари Юпітера складаються із замороженого аміаку. Але нове дослідження показало, що ці хмари розташовані нижче в атмосфері, ніж вважали раніше, і складаються швидше за все з гідросульфіду амонію, змішаного зі смогом.

Атмосфера Юпітера здебільшого складається з водню та гелію, а також з аміаку, метану, водяної пари деяких інших хімічних сполук. Саме останні складові атмосфери газового гіганта, коли відбивають сонячне світло, створюють унікальний зовнішній вигляд планети.

Через те, що в атмосфері Юпітера міститься аміак, який легко конденсується, астрономи припускали, що саме із замороженого аміаку складаються верхні хмари планети. За допомогою наземного телескопа VLT вивчили концентрацію аміаку і метану за допомогою аналізу світла, яке вони поглинають і випускають. Таким чином було створено карту хмар Юпітера на різних довжинах хвиль світла.

Таким чином астрономи змогли точно обчислити розподіл аміаку в атмосфері Юпітера. Нове дослідження показало, що хмари знаходяться занадто глибоко в атмосфері планети, щоб складатися із замороженого аміаку. Тому астрономи дійшли висновку, що вони складаються з гідросульфіду амонію і, можливо, смогу, який утворюється внаслідок фотохімічних реакцій в атмосфері.

Через те, що в атмосфері Юпітера міститься аміак, який легко конденсується, астрономи припускали, що саме із замороженого аміаку складаються верхні хмари планети...
Фото: NASA

Астрономи дійшли висновку, що атмосфера Юпітера дуже схожа на листкове тістечко. Хмари з гідросульфіду амонію покривають верхні шари атмосфери, але іноді туди проникає заморожений аміак, піднятий наверх сильною вертикальною конвекцією.

За словами астрономів, наявність і відсутність аміаку в тих чи інших місцях атмосфери Юпітера є хорошим індикатором погодних процесів на планеті, що має велике значення для розуміння природи планети.

За словами астрономів, наявність і відсутність аміаку в тих чи інших місцях атмосфери Юпітера є хорошим індикатором погодних процесів на планеті, що має велике значення для розуміння природи планети
Фото: NASA

Також учені з'ясували, що хмари із замороженого аміаку трапляються доволі рідко і знаходяться в невеликих ділянках атмосфери. Але вся її структура ще погано вивчена, а тому газовий гігант приховує ще багато таємниць, які належить розкрити.

Як уже писав Фокус, фізики з'ясували, що час може йти не тільки вперед, але й назад. Вивчення змін стану квантової системи з плином часу показало, що рівняння залишалися незмінними, незалежно від того, рухався час вперед чи назад.

Також Фокус писав про те, що посадковий модуль компанії зі США наблизився до Місяця і готується здійснити посадку на його поверхню. Після початку обертання навколо Місяця апарат зробив приголомшливі фотографії поверхні супутника Землі.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader