Учені отримали приголомшливі знімки виверження плазми на Сонці: у кадр потрапив Меркурій
Учені отримали приголомшливі знімки виверження плазми на Сонці: у кадр потрапив Меркурій

Учені отримали приголомшливі знімки виверження плазми на Сонці: у кадр потрапив Меркурій

Корональний викид маси на Сонці становить безпосередню загрозу для земних технологій.

Спеціальний прилад, встановлений на новітньому метеорологічному супутнику GOES-19, зробив нові фотографії коронального викиду маси на Сонці. Водночас на знімках видно і першу планету від Сонця, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) показало нові зображення Сонця, зроблені метеорологічним супутником GOES-19. На знімках видно потужний корональний викид маси, який вилітає із Сонця.

Магнітна енергія нашої зірки прискорює плазму, що складається із заряджених частинок, таких як протони й електрони, і відбувається викид зоряної маси. У цьому випадку виверження плазми відбулося на дальньому боці Сонця поруч із північним полюсом нашої зірки.

Іноді корональні викиди маси спрямовані в бік Землі і можуть досягти нашої планети, що призводить, при взаємодії з магнітним полем Землі, до появи дуже яскравих полярних сяйв, а також геомагнітних бур. Ці бурі можуть спричинити масштабний збій у роботі супутників на орбіті, навігаційних систем, таких як GPS, і електромереж на Землі.

Зовсім випадково під час зйомки коронального викиду маси на Сонці в кадр потрапила планета Меркурій, яка виглядає як маленька яскрава точка світла в нижній правій частині зображення. Нагадуємо, що Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи і вона розташована найближче до Сонця.

Зовсім випадково під час зйомки коронального викиду маси на Сонці в кадр потрапила планета Меркурій, яка виглядає як маленька яскрава точка світла в нижній правій частині зображення
Фото: NOAA

Супутник GOES-19 було запущено в червні 2024 року, а тому він є найновішим доповненням до флоту метеорологічних супутників NOAA, які спостерігають за космічною погодою. Цю погоду формує активність Сонця, і вона впливає на всі планети Сонячної системи, зокрема й на Землю.

Супутник GOES-19 робить знімки корони Сонця, тобто верхнього шару атмосфери зірки, за допомогою коронографа CCOR-1. Його видно на фотографії як темне коло, яке блокує найяскравіше світло Сонця.

Цей коронограф створений для спостереження за активністю нашої зірки і здебільшого веде спостереження за короною Сонця, щоб вчені могли спрогнозувати космічну погоду, яка може вплинути на Землю.

За словами вчених, коронограф робить знімки Сонця кожні 15 хвилин, а тому вчені отримують дані про активність нашої зірки майже в режимі реального часу.

Фокус уже писав про те, чому іноді Місяць виглядає меншим, ніж зазвичай. Особливості орбіти Місяця впливають на видимий розмір супутника Землі на нічному небі.

Також Фокус писав про те, що астрофізики дійшли висновку, що Всесвіт насправді може розширюватися неоднаково в різних напрямках, адже на це вказують деякі аномалії в космосі. Це означає, що наше уявлення про структуру Всесвіту може бути неправильним.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader