Без суржику: як сказати українською «мошеннічєство»
Без суржику: як сказати українською «мошеннічєство»

Без суржику: як сказати українською «мошеннічєство»

Без суржику: як сказати українською «мошеннічєство»

Це слово має милозвучний український відповідник.

Через війну, яку розпочала РФ, багато наших громадян свідомо перейшли на українську мову у спілкуванні. Бувають випадки, коли українці під час розмови роблять помилки, вживають суржикові слова. Наприклад, говорять слово «мошеннічєство».

Для того, щоб збагатити свою лексику, потрібно більше читати, а також уникати використання русизмів та суржику. Так, слово «мошеннічєство» – це калька з російської мови.

Українською правильно говорити шахрайство.

«Шахрайство – хитрий і спритний обман; крутійство, ошуканство. [Жандарм:] З наказу суду писар ваш арештований за різні шахрайства (Іван Франко, IX, 1952, 87); Почав [Зілінський] правдами й неправдами видурювати в жінок кооперативні паї їхніх чоловіків.. Було це звичайне шахрайство, і члени кооперативу безперечно спробували б судом домогтися своїх прав, якби не розпад австро-угорської монархії (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 118)», –  йдеться в Академічному тлумачному словнику української мови СУМ.

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader