Помер виконавець хіта "Everybody Loves the Sunshine" Рой Айєрс
Помер виконавець хіта "Everybody Loves the Sunshine" Рой Айєрс

Помер виконавець хіта "Everybody Loves the Sunshine" Рой Айєрс

Легенда джазу Рой Айєрс помер у віці 84 років. Артиста не стало 4 березня після тривалої хвороби. Про це пише Variety із посиланням на заяву сім'ї музиканта.

Айєрс народився у Лос-Анджелесі у 1940 році і виріс у музикальній родині. У п'ятирічному віці, побачивши виступ гурту Лайонела Гемптона, він зацікавився віброфоном, брав уроки гри на фортепіано та співав у церковному хорі. У 17 років отримав у подарунок свій перший вібрафон та вступив до міського коледжу Лос-Анджелеса для вивчення теорії музики. На початку 1960-х років артист випустив перший трек із саксофоністом Кертісом Емі, а в 1963 році підписав перший контракт із лейблом та випустив дебютний альбом "West Coast Vibes".

У співпраці з джазовим флейтистом ГМанном Айєрс записав три альбоми, а у 1973-му написав і спродюсував саундтрек до фільму "Коффі" з Пем Грієр у головній ролі. У цей період він створив гурт Roy Ayers Ubiquity і досяг свого найбільшого успіху з піснею "Everybody Loves the Sunshine". На сьогоднішній день ця пісня набрала понад 130 мільйонів прослуховувань на Spotify, 20 мільйонів переглядів на YouTube, а кавери на неї записували багато виконавців, включаючи D'Angelo, Jamie Cullum та Robert Glasper.

У наступні десятиліття він випускав платівки і заснував два лейбли - Uno Melodic та Gold Mink Records. Його останній сольний альбом "Mahogany Vibe" вийшов у 2004 році. Виконавець також вплинув на музикантів хіп-хопу та R&B. Семпли його сольних пісень та записів, які він продюсував, звучали у треках Мері Джей Блайдж, A Tribe Called Quest's та Каньє Веста.

Джерело матеріала
loader