Сорок святих: традиції
Сорок святих: традиції

Сорок святих: традиції

Сорок святих: традиції

В цей день господині пекли «жайворонків».

9 березня християни східного обряду відзначають велике свято – День 40 мучеників Севастійських. Це свято також називають Сорок святих, Сорок мучеників. Народні назви свята – Сороки або Жайворонки.

Що треба робити у День 40 мучеників Севастійських

Цього дня віряни відвідували храми та ставили 40 свічок. На свято у молитві прийнято дякувати Спасителю та бити 40 поклонів.

Господині на свято пекли 40 булочок у формі птахів – «жайворонки». Їх розвішували у саду і дарували сусідським дітям. У давнини вірили, що це даруватиме здоров'я домашній птиці.

На Сорок святих запрошували в гості рідних. В цей день в будинку обов’язково повинно бути шумно і весело. На стіл господині подавали горохову юшку, пиріжки з горохом та вареники з маком. Всі страви мали бути пісними, оскільки триває Великий піст.

Також в цей день існувала традиція сіяти горох. Вважалося, що на кожному стеблі виросте по сорок стручків, а в кожному з них - по сорок горошин. Також розсіювали по городу мак, сподіваючись на урожай в сорок разів більше посіяного.

В народі вірили, що якщо в цей день сорока збирає 40 прутиків, щоб звити гніздо. Турбувати птаха не можна, він стане оберегом будинку, біля якого оселився.

Молитва на Сорок святих

О, святі, славні сорок страстотерпців Христових, що в місті Севастії заради Христа мужньо постраждали. Ви через вогонь та воду пройшовши і як друзі Христові у спокій Небесного Царства увійшовши, щиро молітеся до Пресвятої Трійці за рід християнський, особливо за тих, хто шанує святу пам’ять вашу і з вірою та любов’ю у молитвах звертається до вас. Виблагайте у Всещедрого Бога прощення гріхів наших і життя нашого виправлення, щоб у покаянні та нелицемірній любові один до одного перебуваючи, зі сміливістю стали на Страшному Суді Христовому і вашими молитвами праворуч Праведного Судді стали. О, угодники Божі, будьте нашими захисниками від усіх ворогів видимих та невидимих, щоб під покровом ваших молитов ми визволялися до кінця життя нашого від усякої біди, зла й небезпеки і так прославляли велике та гідне поклоніння повновладної Тройці: Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Джерело матеріала
loader
loader