/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F06f930b0bc2e234ba9da47f1620e814b.png)
"Вони помиляються": кузен віцепрезидента США Венса служив у ЗСУ, критикує його і Трампа, — ЗМІ
Нейт Венс долучився добровольцем до лав Сил оборони в березні 2022 року, а в червні — вже воював на Донбасі. Чоловік зізнається, що його кузен ніколи не намагався дізнатися його історію на передовій, а також розчарований ставленням Джей Ді до російсько-української війни.
Кузен (двоюрідний брат) чинного віцепрезидента США Джей Ді Венса — Нейт Венс воював в Силах оборони як іноземний доброволець, водночас має дуже відмінні погляди від свого родича в питанні України. Про історію служби в лавах ЗСУ родича топполітика США написало французьке видання Le Figaro.
Журналісти пишуть, що Нейт служив чотири роки в морській піхоті США, після чого звільнився з лав армії та став менеджером у нафтовій компанії в штаті Техас. На початку повномасштабного вторгнення РФ до України, чоловік приїхав до Львова.
Сам американець каже, що хотів допомогти, бо "бачив, як пишеться історія". У Львові він познайомився з британським волонтером, який шукав охочих доєднатися до лав українських захисників. Нейт Венс погодився, а вже у червні 2022 року вирушив на Донбас.
Читати також
Малюк вперше у житті побачив собаку, але всі сміються з реакції самого пса (фото)
Як дізнатися, що час міняти смартфон: експерти назвали 7 попереджувальних знаків
Армія на довгому повідку. Трамп дозволив наносити авіаудари, не рахуючись ні з ким
Над 10-річним хлопчиком сміявся весь клас: який вигляд він має зараз (фото)
"Він був старший за нас. Ми пішли в тир, він узяв автомат Калашникова, без прицілу, поставив за 800 м від мішені. З нього всі сміялися. Коли 5 разів поспіль він влучив у ціль, сміятися перестали", — згадує побрати американського бійця Дмитро.
Згодом Венс потрапив до роти "Гонор", яку очолював чинний командир підрозділу "Вовки Да Вінчі" Сергій Філімонов. Він згадує, що Нейт Венс був "чудовим бійцем з холоднокровним характером"
"15 разів ми мали б загинути — 15 разів нам пощастило вижити", — розповів Філімонов.
Вже в січні 2025 року Нейт Венс звільнився зі служби, однак продовжує допомагати Україні. Водночас родич віцепрезидента США зізнається, що той "не намагався ніколи дізнатися про його історію на передовій", а також розчарований його ставлення до війни.
"Він [Джей Ді Венс] — хороша людина, розумна. Коли він критикував допомогу Україні, я думав, що це тому, що він мусить подобатися електорату, і це частина політичної гри. Але те, що вони зробили з Зеленським було засідкою з абсолютною недоброчесністю", — констатує доброволець.
Також він відзначив, що попри те, що вони з Джей Ді — родичі, "не означає, що я змирюся з тим, що ти сприяєш вбивству моїх товаришів [із ЗСУ]". Сам військовий також підкреслює, що ні його родичеві, ні президенту США Дональду Трампу не вдасться домовитися з лідером РФ Володимиром Путіним.
"Дональд Трамп і мій кузен, очевидно, думають, що можуть перемогти Путіна. Вони помиляються. Росіяни не збираються забувати про нашу підтримку України. Ми — корисні ідіоти Володимира Путіна", — констатує Нейт Венс.
Раніше стало відомо, що протестувальники зірвали відпустку Джей Ді Венса після скандалу в Білому домі. Віцепрезидента США зустріли протестувальники з плакатами. У підсумку він відмовився від броні в готелі, незрозуміло, де зупинився і чи буде кататися на лижах.
Згодом повідомлялося, що Венс заявив, що протестувальники переслідували його доньку. За словами віцепрезидента США, йому вдалось "заговорити" мітингувальників, після чого вони нібито залишили його дитину в спокої.
Читати також
Порожні мирні переговори: чому припинення вогню ніколи не працює без гарантій
Три НАТО замість одного: яке майбутнє чекає на Альянс і де в ньому Україна
"Обоє роблять фантастичну роботу": Трамп прокоментував конфлікт між Маском і Рубіо
Колишній боксер помінявся місцями із заручницею в аеропорту і обеззброїв чоловіка з ножем (відео)
