У березні на небі можна буде побачити "Кривавий Місяць"
У ніч із 13 на 14 березня на людство очікує захоплююча астрономічна подія - повне місячне затемнення, відоме як "Кривавий Місяць". Це явище триватиме понад шість годин, даючи жителям Землі можливість насолодитися дивовижною красою супутника. Про це пише ScienceAlert.
- Земля кине свою тінь на Місяць, забарвлюючи його поверхню в червоний колір, коли наша планета, супутник і Сонце вишикуються в одну лінію. Саме тому повні місячні затемнення іноді називають «кривавим Місяцем». Це буде перше повне місячне затемнення за майже два з половиною роки, - йдеться у статті.
За інформацією NASA, Місяць проходить через тінь Землі. Спочатку він виглядатиме так, ніби з одного боку його «відкусили». Згодом супутник стане темно-червоним. Потім затемнення буде розвиватися у зворотному порядку: червоний колір поступово зникатиме, а темна частина Місяця зменшуватиметься, поки він не набуде звичного вигляду.
- Цей колір походить від кільця всіх заходів та сходів Сонця, які ви побачили б навколо планети, якби були астронавтом на поверхні Місяця, - заявили науковці.
В Україні Місяць буде червоним протягом 65 хвилин, але не так темним, як під час інших затемнень. Все затемнення триватиме 6 годин і 3 хвилини, а повна фаза, коли Місяць набуває червоного відтінку, - 65 хвилин. Найбільше затемнення буде о 9:59 за київським часом і закінчиться о 10:31.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F11%2F713a8eaf7cc6792840dda75c65ce8b78.jpg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F11%2Ff53d0a8f7ee99437e06b4baa71c4005a.jpg)
- 5 березня стало відомо, що на Місяць успішно доставили капсулу пам'яті із прапором України, яку відправили ще у січні.
- 4 березня космічний апарат Blue Ghost від Firefly Aerospace зробив чудовий знімок сходу Сонця на Місяці після своєї історичної посадки на супутнику Землі.
- У жовтні 2024 року в NASA заявили, що астронавти вперше в історії висадяться в унікальному місці на Місяці. NASA продовжує підготовку місії "Артеміда III" для першої висадки команди на Південному полюсі Місяця.

