Переговори у Джидді. Рубіо розповів, що з територіальними поступками та гарантіями безпеки
Переговори у Джидді. Рубіо розповів, що з територіальними поступками та гарантіями безпеки

Переговори у Джидді. Рубіо розповів, що з територіальними поступками та гарантіями безпеки

Марко Рубіо (Фото: ОП)

Держсекретар Марко Рубіо визнав на брифінгу, що делегації України та США обговорювали питання територіальних поступок у Саудівській Аравії. Також команди торкнулися гарантій безпеки.

Відповідаючи на запитання, чи обговорювалися територіальні поступки, Рубіо лаконічно сказав: "У нас були такі розмови".

Торкаючись теми про гарантії безпеки, держсекретар США заявив, що "Україна, подібно до будь-якої іншої країни у світі, хоче довготривалої безпеки".

"Вони хочуть переконатися, що це більше не повториться [вторгнення РФ]. Ми всі працюємо над цим. Який сенс витрачати час на те, щоб досягти припинення вогню зараз, щоб потім, через три, чотири, шість років [Росія знову нападе]? Ніхто у цьому не зацікавлений", – сказав Рубіо.

За його словами, гарантії безпеки для України мають бути "чимось на кшталт стримування".

  • Під час перемовин у Джидді 11 березня 2025 року США й Україна домовилися про 30-денне припинення вогню.
  • Президент Зеленський повідомив, що режим тиші запрацює, щойно Росія погодиться на це.
  • Також США скасовують паузу на обмін розвідданими з Україною та поновлюють допомогу після перемовин.
  • Трамп привітав результат перемовин США й України та заявив, що може запросити Зеленського до Білого дому знову. Також він анонсував розмову з Путіним.
Читайте також
Рубіо: Найкраще, що може зробити Росія, – погодитися на пропозицію України
Джерело матеріала
loader
loader